Jump to content
Българският форум за музиканти

Размера има значение


Recommended Posts

Кажете по нещо за размера на крашовете..примерно ако имате два краша какви размери предпочитате? Аз съм свирил най-вече с 14 и 15 и последният ми вариант беше 16 и 18 (добър вариант), но сега имам една 17-ка...ко да прая?

Кажете си мнението???? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само Z 18'' и ми е много терсене само с един.. Доста се колебах кави чинели да си вземам. Взех си едни фусове накрая ама един краш по мъничък от моя ще ми е много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да си вземеш или 16" или19"Зависи дали 17-ката искаш дая ползваш за първи или за втори креш.

Според мен най-добрата комбинация е 16",16",18",но зависи колко шум искаш да причиниш на съгрупарите си.По едно време свирих с две 16ки и 18ка ама само за един месец щото 18ката здаде багажа и то по камбанката ;) и едната 16ка вече е нейде в гробищата за чинели(мазето ми).В крайна сметка каквото си избереш,просто трябва да ходиш и да пробваш крешове с 17ката под ръка ,зада можеш да и избереш правилното другарче.Аре и май е време да се научим как не се трошат чинели.Тогава ще бъде голямо блаженство и изобилие от здрави чинели(ех мечти,мечти :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, реших!!! Почти де. Единият вариант е 16 A custom projection crash, 16 или 18 Oriental China. Ама незнам :) какво препоръчвате??? най-вече за размера на китаеца какво ще кажете???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре си вземи китаец като си имаш краш вече ,не е зле да вкараш и някой по ефектен чинел.А за размера вече ти си решаваш кой звук ти допада повече. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, реших!!! Почти де. Единият вариант е 16 A custom projection crash, 16 или 18 Oriental China. Ама незнам :godbless:  какво препоръчвате??? най-вече за размера на китаеца какво ще кажете???

16,но аз на твое място бих взел 2ри креш първо

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилемата е много голяма. Двата краша много отварят постановката. Но и един китаец наистина има какво да изсвириш на него :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм на мнение,че трябва да си вземе6 първо втори краш.

за размерите- щом имаш 17 си вземи един 18,и16, за китаец зависи какъв звук търсиш(18) е добър вариант аз имам 14,12 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P Много яка тема и труден въпрос... Колегите в голямата си част са прави, че е въпрос на вкус и избор. При мене от дясно наляво са 20'' краш, 20'' краш, в средата 13'' краш, 20'' краш-райд, 22''краш, 18'' китаец. Липсват ми 16'' и 18'' краш и 16'' или 20'' китаец... :) Ако забиеш още един краш от другата страна - кефа ти ще е пълен! :) А размера (в случая има значение), може и да е същия, важното е да е с друг цвят и друга атака...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за първо креша после китаец,който да е 18",освен ако няма да дигаш прекалено много шум и да пречиш на другите с него.Тогава сета ще стане супер.16,17 крешове и един 18 китаец за цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че е добре креша да е от същата серия като 17"-ия, аз може би бих избрал 16", има интересни от по 14", 15", но те отиват към сплешове вече. После и китаец 16" или 18" за цвят и вкус! :)

И един - два сплеша между крешовете за десерт!

Важното е да си паснат като звучене. Лично на мене ми допаднаха китайците и на Пейст и на Меинл от Динакорда, даже на Меинл повече. Явно е до специфика и направа на чинела, както и вкус.

Много гастрономическо изявление се получи, да не съм нещо гладен? :)

Редактирано от Judex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че е добре креша да е от същата серия като 17"-ия, аз може би бих избрал 16", има интересни от по 14", 15", но те отиват към сплешове вече. После и китаец 16" или 18" за цвят и вкус! :)

И един - два сплеша между крешовете за десерт!

Важното е да си паснат като звучене. Лично на мене ми допаднаха китайците и на Пейст и на Меинл от Динакорда, даже на Меинл повече. Явно е до специфика и направа на чинела, както и вкус.

Много гастрономическо изявление се получи, да не съм нещо гладен? :bravo:

позасмя ме...имайки пред вид говняното ми настроение в момента тва си е постижение,keep up the FUNNY suff :)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.