Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак лирика, но със симфонични елементи :-)


Recommended Posts

Съвсем се отнесох в пролетната романтика :happy:

 

Ще се радвам на вашите мнения, дори да не са положителни!

 

http://soundcloud.com/polyphone/maiska-ve4er

 

"Майска вечер"

 

текст - П.Яворов

музика, аранжимент, инструментално изпълнение и бек вокали - Polyphon-ът

 

 

 

Специални благодарности на Alis за сопрановия бек вокал във финалния хорал! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Лично на мен музиката много ми хареса :thumbs_up:

Но ако ме питаш, честно бих казал, че лично аз бих го оставил просто инструментал т.е. да няма вокали. Не че са лоши, но на мен малко ми пречат в случая да се насладя на красивата музика. Не че трябва да ме послушаш и да го направиш, просто лично менение - музиката ме плени :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Мерси много за изразеното мнение, fildi ! :) Радвам се, че ти е харесала.

 

Относно вокалите, не смея да ги махна, че това ми е страстта :recourse: Но си прав, че нещо вокалните хармонии и инструментала на места не се връзват, дори се бият. Това е песента, над която хвърлих най-много усилия да правя аранжименти, но грешката ми е, че мислих инструментала и вокалите отделно. Отчитам си грешката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите няколко такта имат страхотен потенциал за парче chillout, lo-fi, Ibiza style, но от там нататък някакси ми влиза с "Ален мак" настроение. Разбира се, никого не ангажирам с мнението си. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да..красиво начало,както и цялата песен,разбира се,но ако искаш после да го записваш още по-добре-студийно,мога да споделя някои детайли:

0.49-0.57-нивото със започването на женския глас и бековете е доста по-високо от твоето пеене преди това-трябва да ги изравниш.

1.35-1.49 също е над предното ниво-то се вижда и на графиката

1.45-там става нещо-несъответствие се усеща-може би някой от гласовете

Всъщност песничката си е готина(връща ме в романтиката на 70-те)и вероятно това няма да ти е крайният вариант на запис?!

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но от там нататък някакси ми влиза с "Ален мак" настроение. ;)

 

;) Има нещо такова, една позната дори ми рече, че й приличало на песен на Михайил Белчев от 70-те! :)

 

Не знам обаче защо така се е получило...

 

Относно чилаута, мерси за оприличаването на първте тактове. Бих ги доразвил в тая насока, а и по принцип ми се пише такава музика, но не умея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vanboy, мерси за положителното мнение и за забележките! :)

 

Наистина си прав за нивата, а относно 1'45 там басовият беквокал пее една секста, а флейтата свири секунда, и може би става много натоварен акордът, плюс останалите вокали и инструменти.

 

Иначе втория основен вокал всъщност е на едно 15 годишно сляпо момче, Кристиян Григоров(от време навреме пее в разни предавания по телевизията). И понеже гласчето му не е съвсем мутирало, много хора като чуха записа си помислиха, че жена пее.

А отчитам и друга моя грешка, тази тоналност му е прекалено ниска, не се съобразих...

 

Това е почти финалният вариант на парчето, ще гледам поне нивата да оправим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:girl_witch: Лично на мен много ми хареса,защото се отнася именно за музика,какви точно инструменти са ползвани,евентуално VST-тa,Благодаря!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:thx: Лично на мен много ми хареса,защото се отнася именно за музика,какви точно инструменти са ползвани,евентуално VST-тa,Благодаря!

 

 

Радвам се, че ти е харесала песента! :yahoo:

 

Ползвал съм класическа китара, акустична китара и бас китара. Останалото съм свирил на миди клавиатура с бленди на флейти, цигулки, обой и клавесин взети от някакъв софтуер.

 

Щях да забравя и шестте беквокала :) .

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Лично на мен много ми хареса,защото се отнася именно за музика,какви точно инструменти са ползвани,евентуално VST-тa,Благодаря!

 

 

Радвам се, че ти е харесала песента! :cheers2:

 

Ползвал съм класическа китара, акустична китара и бас китара. Останалото съм свирил на миди клавиатура с бленди на флейти, цигулки, обой и клавесин взети от някакъв софтуер.

 

Щях да забравя и шестте беквокала :greenangel: .

 

:thumbs_up: Ок! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.