Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарка за начинаещ около 100лв?


goldroks

Recommended Posts

Здравейте :girl_witch:

Това е първия ми пост във форума и се надявам да съм попаднала на правилното място.

Уча се да свиря на китара от 1-2 месеца на една 40-годишна Кремона май е 3/4 или нещо такова... всеки случай е по-малка от нормалните.

Честно казано малко ми убива желанието, та затова искам да си купя нещо ново. Ще отделя макс. около 120лв. или нещо такова, но колкото по-малко толкова по-добре :greenball: В тези пари трябва да се смести и калъф за китарата, нямам много претенции какъв.

Нямам желание да се занимавам професионално или нещо такова, просто за кеф.

От Хасково съм и тук имаме един магазин в който се продават китари - Фактор. Не съм много запозната с това което продават там, но мисля че най-евтините са им някакви едноименни китари Фактор за 100лв.

Иначе това което харесах от онлайн магазин това нещо: http://gemamusic.net/index.php?page=shop.p...138&lang=bg Заради цената, цвета и калъфа с който върви :)

Та... моля за предложения и коментари ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл във форума!

Това е първият ти пост, но е 01390123902309104594359 пост на тема евтина китара за начинаещ. Предлагам ти да си направиш труда да прочетеш какво пише в "Китара" и да погледнеш важните теми във "Китара". Също виж в "Продавам" Цялата информация, която има по този въпрос е ин дъ форум, просто трябва повечко време и внимание. Когато разгледаш подобните на твоята тема, ако имаш въпроси, на които не е отговорено преди, питай :greenball:

Успех и :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да, убедена съм, че не съм открила нов континент с темата си. Но също така съм погледнала и важните теми в "Китара" + 1вите няколко страници от раздела, както и в "Продавам". Единственото което ме устройваше бяха постове от 2004-2005 година които не ми бяха особено полезни. Използвах търсачката, но странно защо не намерих това което ми трябваше :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АХхахаах тя "търсачката" сама себе си не може да намери :greenball: Търси има със сигурност.

:girl_witch: Мисля, че някъде се казваше да не се цитира предходно мнение. Използвай "^" , за да горното мнение ;)

Първата ми китара беше Florencia за 150лв. сега май са към 120-130 мисля. Не, че е зле китарата, но един приятел след мен си купи Stagg за същите пари и звукът му е по-хубав от Florencia-та :)странното е, че ключовете държат повече от на Stagg* моделът който си взе моя френд*. Можеш да се ориентираш и към тях. За магазини в Асково не знам, но във форум има тема "МУзикални магазини в БГ" и там се нещо може да пише за магазин при вас.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартен отговор...

Намираш даскал,казваш му "така и така,имам бюджет 120 лв. ,избери китара".

Избира ти сравнително свястна китара.За по-малко от 600 лв. не звучат,но ще ти вземе удобна и без дефекти.Така или иначе,първата китара е евтина - не ти трябва повече,пък и ако ти мине мерака няма да си се набутала много,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм със мнението на Betrayer за учителя и за малко помощ от човек който разбира. Другия вариант ти е във секция "Продавам", мисля че там можеш да намериш наистина хубава китара на доста изгодна цена или провери класическата китара на Factor New line-не е кой знае кво но за начало мисля че е добре (моята беше 90лв). Успех :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-малко от 600 лв. не звучат..

 

стига с тия неща ... звучат достатъчно добре за парите, които струва и е достатъчно добра за начинаещи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, най-вероятно "учителят" ще я избира :greenball:

600+ бих дала само за фотоапарат :rolleyes:

 

Да разбирам ли, че Martinez-а не струва? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.