Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор между...


Recommended Posts

Здравейте съфорумци, един приятел е в „Юнайтед Стейтс" и ми прати един сайт за китарки. Веднага естествено ми грабнаха окото ето тези:

Squier Affinity

Ibanez IJX20

Нещо като компромисен вариант

Съжалявам за темата, някъде из форумите прочетох, че е глупаво да се сравняват нисък клас китари, но идеята ми е ако ще ми го носят или пращат от „Юнайтед Стейстс" да е най-хубавото за класа и парите си като се вземе предвид ограничен бюджет.

И другата част от въпроса ми е ако може да ми кажете, дали знаете интернет сайтове, които правят доставки до България. Като резервен вариант ако не стане този другар да донесе нещо.

Благодаря Ви, и моля проявете търпимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тия боклуци можеш да си ги купиш и от България бе човек, защо ще ти ги носят от "Юнайтед Стейтс"? Ако наистина искаш тези неща ги взимай от тук и това е.

Ако твоят приятел ще ти носи нещо от там нека да е една по-свястна китара на стойността на тези пакети (ако това са всичките пари, с които разполагаш), а пък останалите натурии ще ги купуваш поетапно. Няма смисъл да си купиш 10 нискокачествени неща вместо 1 качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по принцип си прав,но повярвай ако имах по-големи финансови възможности нямаше изобщо да се занимавам с такива боклуци, а направо щях да му кажа да ми взима LP, Fender, Jackson, и т.н. Ама пари нема, криза е а тук гледам тия комплекти са по 400 лева нови, а някои ги продават стари и излизат повечко (май) Ако знаете по-тънкана сайт за хубави китари, споделяйте. Няма да ви се разсърдя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по принцип си прав,но повярвай ако имах по-големи финансови възможности нямаше изобщо да се занимавам с такива боклуци, а направо щях да му кажа да ми взима LP, Fender, Jackson, и т.н. Ама пари нема, криза е а тук гледам тия комплекти са по 400 лева нови, а някои ги продават стари и излизат повечко (май) Ако знаете по-тънкана сайт за хубави китари, споделяйте. Няма да ви се разсърдя :)

ако ше купуваш по-ефтина китайска китара по-добре да я пробваш според мене ,има някои които на мен са ми по-удобни като изработка и други които не толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре, ами от тези пак до $200-250

Ibanez

И моля без подигравки, но един приятел, който се интересува от китари доста ми каза, че Squier преди да бъдат взети от Fender са правили доста добри китари. Това вярно ли е или грешна информация е достигнала до ушите ми?

Редактирано от PuppetMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се обсъждат корпоративни стратегии и тн може да се каже само, че Squier са правели по-добри китари преди години, не знам историята на фирмата - кой ги е купил и кога- за скуаер се знае, че са дъщерна фирма на Фендер. Със сигурност китарите им преди 10тина година са по-добри от тези, които се произвежат сега. Смея да твърдя, защото съм имал/имам 3 squier-a и още 100 съм пробвал и стари, и нови и разликата е голяма и в полза на по-старите. Това са евтините модели, тъй като по-скъпите squier-и са доста приятни, примерно Classic Vibe & Vintage modified.

Мисля, че тази информация за теб ще е по-съществена от това кой и кога е купил фирмата* ако това е станало*, освен ако не пишеш курсова по "Маркетиг"

Успех брат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре да разбирам ли, че тези „стартови пакети“ не са добър избор, защото намерих и един такъв на Epiphone. Споделете лично мнение, защото предпочитам да си взема комплект (все пак съм начинаещ) от не много висок клас, та да не ме е яд, когато го разнищвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тука вече въпросът опира до прочитане на важните теми в раздела,които са горе и търсене из ффорума за теми свързани с избор на стартов пакет, има повече написано от това, което може да се каже :-)

Началните пакети са на едно ниво общо взето, ако имаш възможност по-добре си го купи от Бг. Ако не разбираш вземи човек, който разбира поне малко да дойде да изберете. ако не пробваш, избираш по цвят и почваш да свириш, не е голяма философия.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли интернет сайт, за китари, който изпраща пратки до България. Търся да купя от чужбина не за друго, а защото курсовете на валутите постоянно се менят и нашите търговци вместо да свалят цените, когато падат курсовете, те ги оставят каквито са били, а ако скочи още нагоре ги вдигат.

Благодаря предварително за информацията :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За автора:

колега, имай предвид цената за доставка и НЕвъзможността да се изпробва инструмента. Ако ще поръчваш от щатите, имайки предвид ти какво търсиш - хич няма да ти е оферта.

Иначе thomann.de както е посочил колегата е добър сайт. Има и много много други. То и от ebay могат да ти пратят китара, въобще повечето онлайн магазини ще ти пратят китара, но за колко пари е въпроса :)

Не мисля, че е супер добра идея да поръчваш от нета, но ти сам си преценяваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то с този приятел в щатите имам още един приятел, който също е свирец на китара :) и той може да я пробв, но четох в един сайт, че китарата е строго индивидуален, дори там използваха „интимен“ инструмент. Добре да речем, че няма да си поръчам от щатите някъде в София дали има магазин, в който мога да си купя Ibanez IJX121 Metal Guitar Jumpstart Package

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли интернет сайт, за китари, който изпраща пратки до България. Търся да купя от чужбина не за друго, а защото курсовете на валутите постоянно се менят и нашите търговци вместо да свалят цените, когато падат курсовете, те ги оставят каквито са били, а ако скочи още нагоре ги вдигат.

Благодаря предварително за информацията :)

 

Всъщност еврото (респективно лева) пада и за нас всички други валути се вдигат, така че няма какво да намаляват търговците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До автора: Ох колега, ама ти сега нали не мислиш, че тука знаем кой модел в кой магазин го има. Отиди в Музикален Център Икономов или ДИнакрод на 5те кьошета или 2ри етаж на Малък цум* София* там знам, че има Ibanez, сега този модел дето го търсиш, сам ще разбереш дали го има, а и ще видиш какво друго се предлага.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееееееее Силно се надявах да сте всезнаещи :curse: нищо. Благодаря.

Само да не останете с грешно впечатление разбирам, че това са едва ли не дръвцета издялкани в час по трудово, но предпочитам така да окепазя някаква китара от колкото няква много хубава и като пиша тук какво е станало с нея да ме псувате.

И сега отново да питам намерих ново попълнение Dean Vendetta XM някой нещо чувал ли е за тях, да каже мнение, моля

 

Благодаря ВИ МНОГО за отзивите до сега :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.