Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на Еквалайзер към Апаратура


misho.d

Recommended Posts

Имам миксер Behringer-1221 изкам да свържа към него или само към клавира с който работя (изкам повече ниски и среда за клавира) ето този модел Еквалайзер-http://www.ljclub.net/home-audio/equalizer/Sansui%20SE-500/Sansui%20SE-500.htm

Изкам да питам колегите работили с Екавлайзер доволни ли са, и как става начина на свързване, има ли кривене на звука или шум.

Абе изобщо този да го вземам и подкарам или да се откажа от тези мераци.

Блаогдаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миксерът ми е EURORACK-UB1622FX-PRO. Затова изкам да вържа Еквалайзер към него. Корекциите на канала за свирката са до край (ниски и високи), и пак глъхне няма бас. Този модел Еквалазер ще върши ли работа, как да го вържа за да не криви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звуковата картина се определя от много неща, едно от които е тоналния контрол. Сигурен ли си точно там ти е проблма, а не например в акустичните тела, или в нещо друго по пътя на сигнала.

Преди да предпише лекарство, докторът прави диагностика, иначе болния може да се гътне, ако е грешно лекарството!

Постарай се да разбереш ЗАЩО ситуацията е такава и къде е проблема, а след това вече може да се търси решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблема го знам, нали съм доктор от 20г (музикант де) и той е в клавира, по-добре да направим профилактика за 65лв. от колкото да сменяме инструмента за 2000лв. Но дали ще е възможно се пита в темата, и ако е да как става това аджаба.

Не се задълбочавайте в апаратури, периферия, кабели и т. на т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо,проблема е в миксера-просто са му малко ниските.На времето имах миксер подобен на твоя,и същия проблем.Еквилайзерът ще ти реши проблема.Аз тогава сложих един руски и пооправих саунда.Много по-евтино е от смяна на миксера.Взимай смело.Включва се между миксера и стъпалото. out mix-in eq,out eq-in amp,така и другия канал.Поздрави от Вършец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата от Вършец, това е един от начините но много хора се оплакват че след като осилят се получава едно кривене (най-вече от транзисторни Еквалайзери). А има ли друг начин за свързване на Еквалайзера, примерно на входа за вторият ефект?

А ако го свържа между клавира и миксера какво ще се получи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.