Jump to content
Българският форум за музиканти

Поставяне на прагчета


Recommended Posts

Да, така е. Твоята действителност придобита от гледане на филмчета, как аджеба се сменят прагчета :wallbash:

Обаче, когато отделиш два дни за поставянето им и тяхната обработка, и прочее, а резултатите, които постигнеш може и да не ти харесат, ще разбереш, че действителността е променлива величина..., ако ме разбираш правилно. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Охх явно не си ме разбрал сега разбирам за какво иде реч.Под действителност ако разбираш поставянето на едни прагчета ок!Нямам опит не съм сменял.Аз имах друго в предвид.Говорим за това че в момента България е в огромна дупка.Хората нямат пари за хляб камо ли за прагчета или нещо подобно.Никаде не съм казал че цените са големи и тн.Българина ги няма тези пари това е въпроса или поне голяма част от хората.Иначе какъв е проблема.Човека иска прагчета отива плаща сменят му ги,аз искам усилвател-поръчвам плащам пращат ми го,ти искаш нова китара-поръчваш някаква яка тупалка в сайта на фирмата пращат ти я и си доволен.Това е начина.Ама за съжаление в необозримо бъдеще.А до тогава виждаш сам.Всеки се спасява кой как може.Съжалявам ако съм те засегнал по някакъв начин явно не сме се разбрали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам защо си останал с впечатлението, че не съм те разбрал - напротив, разбрах те още от пост номер 24, но коментирах някои от нещата които написа в него - нали имам право на мнение?! :)

 

Ще ти кажа само че ако трябва да дам толкова за едни прагчета по-добре да си купя нов гриф има ги и на по-тънка лайсна.(Нали се сещаш, че гриф на тънка лайсна може и да не става за нищо?)То по твоите думи ако си представим че покрай грифа трябва да сменим и тялото а и няколко адаптера ремонта може да излезе и 1000 лева нали. :wallbash: Няма какво да си представяме ... (Да де, ама тук представите ти излязоха извън всякакви представи) :singer: Хора имам чувството че всеки се изсипва тука с някакви цени дето може би ги зимат по Европа. :blink: Като кажете 200 лева все едно муха ви ухапала. ( А, без такива!!!) Аз като знам каква е действителността надали повечето от съфорумците могат да ги дадат тия пари за някакъв ремонт. ( Добре де, как тогава дават пари за китари, ефекти и кубета - те да не струват стотинки?!) Айде да бъдем реалисти малко. (Ами айде де!!)

:rocker:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма смисъл от спорове на ценова тематика. То всичко е ясно.

Който има китара за 50 лв. и не иска да даде повече от 20-30 лв. си купува прагчета и си ги сменя сам или дава на приятел, който сменя за 2-3 път. Резултатите са непредвидими, но в най-лошият случай се поврежда китара за 50 лв.

При по-скъпи инструменти, нормално е когато има някакви гаранции за качество и срокове за изпълнение, да се искат повече пари.

То иначе няма смисъл. Всеки, който се занимава с това го знае. Помислете колко човек взима на ден(час) за някакъв квалифициран труд, помислете и колко време отнема един качествен рефрет(в оптималният случай и в по-кофти случаи с повече работа), сметнете колко струват самите прагчета, консумативите и сами си направете сметката, преди да се карате за цените.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.