Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройки


Dilian Nedev

Recommended Posts

Така ... Всеки си казва какъв е ефекта и как го настройва ...

аз съм така - V-Amp

Amp - Moderh Hi Gain

Gain - 10

Treble - 10

Mid -7

Bass - 8

Reverb Type 3 - 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V-Amp-a гледам да не използвам амп симулацията, защото опре ли до записи работата по-добре да кажем "Bye Bye" на надеждите за приличен саунд... ползвам само каб + ривърб чат пат! Иначе разчитам на аналогови дистове (Boss DS-1 i Drive Distrortion) и софт процесинг...

Боса го държа на Tone - 2 часа; Dist - 3 часа и Level - 3

Драйв-а го настройвам на вкус, всеки път е различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с вамп и ползвам модерн хай гейн с номер 15 говорител ,врътките почти съшите като на Rockman2005 нойз гейта на 1 и съвсем малко дилей това е звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с вамп и ползвам модерн хай гейн с номер 15 говорител драйв на единица ,врътките почти съшите като на Rockman2005 нойз гейта на 1 и съвсем малко дилей това е звука.

сори за двоинният пост заби нещо експлорера

Редактирано от Demon_A_Go-Go
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall drive master

 

gain 6

bass-6

mid-4

high-5

level-6

 

ми общо взето така си го настроивам(всичко е от 10възможни позиции) :no::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V-Amp-a гледам да не използвам амп симулацията, защото опре ли до записи работата по-добре да кажем "Bye Bye" на надеждите за приличен саунд... ползвам само каб + ривърб чат пат! Иначе разчитам на аналогови дистове (Boss DS-1 i Drive Distrortion) и софт процесинг...

Боса го държа на Tone - 2 часа; Dist - 3 часа и Level - 3

Драйв-а го настройвам на вкус, всеки път е различно

Не че разбирам много от звук , ама не съм много съгласен . Аз като записвам правя два трака - единия на левия , другия на седния канал от конфигурацията L3 (Live3) Като се смесят допълнително с EQ и тем подобни се получава горе долу приличен звук .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ShredMaster:

 

gain - на 12 часа

bass - на 10 часа

contour - изнесен максимално към среди

treble - на макс

volume - на макс

 

Интересното тук е, че издувам volume-а, а не gain-a. Звука се изкривява по малко по-различен начин и не е толкова шумно понеже пък гейн-а е на ниско ниво. Получава се много звънлив звук в драйв канала на кубето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.