Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет относно


Scooper

Recommended Posts

Препоръчаха ми да си купя Roland G600.начинаещ съм в този смисал че 10 години съм ходил на уроци по пиано и там основно съм свирил класическа музика и искам да си купя синтезатор за да свиря...как да се изразя "кръчмарска музика"-малко повечко народна музика а също и някои по-стари бг поп парчета..разни evergreen парчета и такива неща!Та питам ако не G600 какво друго бихте ми препоръчали на цена до 1500лв!Препоръчаха ми също и VA-7 но аз просто нямам тoлкоз пари!Не е задължително да е Roland но повечето изпълнения на живо които съм слушал са били с Roland,Yamahр Korg и най-много ми харесва как звучаха Roland-ите!Това разбира се е мое лично мнение,което изказвам с огледа на опита си който имам в един духов оркестър където свиря вече 5-6 години на баритон...името му няма да споменавам тъй като напоследък станахме сравнителни известни и може да го вземат като реклама и да изтрият темата!

леле колко изписах...стига толкова.....благодаря за отговорите предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво по точно те интересува? Клас keyboard или sintezer. Има из форума за клавиристи една такава тема кадето е обяснена разликата. Аз лично съм по скоро склонен да ти предложа Yamaha, но сам трябва да прецениш кое какъв звук пуска и ти какво искаш. Ако няма да си играеш и няма да манджориш звука, един добър keyboard ще те оправи. Аз лично свиря на Yamaha DGX 505 и съм адски доволен от звука. За съжаление обаче е ограничено от към електроника. Взех го защото съм ограничен откъм парички, а един мотиф излиза доста подсолен на студентския ми джоб. Препоръчвам ти да отидеш много делово в някой голям музикален магазин, да покажеш че си готов да купиш и да пробваш варианти. Така ще останеш най доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение,за кръчмарска музика,по-добрия вариант е Роланд.Конкретния Джи600 е добро решение,но за жалост поостаряло.Просто Роланд звучат по-хард и затова кръчмарите ги предпочитат.Иначе за друга музика вариантите за синтезатори са известни и детайлно дискутирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Roladn EXR5s?Мисля че е някакъв по-новичък модел?

Roland в момента имат нови модели.

Серията EXRs е чудесна и ти я препоръчвам.

Имам в наличност

Roland EXR5s - 1330 лв.

Чисто нов е и е чудесен инструмент на хубава цена.

Мнозина от вас няма да го признаят,

но EXR's е по-добрият вариант от G600.

Предлагам ти също

Roland EM55 - 1500 лв.

Roland EM50 - 1000 лв.

Yamaha GX76 - 600 лв.

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

0888 936291

LichoMusic@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.