Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Dgx-220 Vs Dgx-230


Recommended Posts

Привет на всички музиканти!

Бих искал да попитам дали някой знае какви са точно разликите между DGX-220 и DGX-230. Гледам в страницата на Yamaha и не мога да разбера разликата. Скоро ми предстои да се сдобия с едно от тези и се колебая, тъй като все пак има и разлика в парите м/у тях.

ето линкове за сравнение:

DGX-220 http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/Conten...p;CNTYP=PRODUCT

DGX-230 http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/Conten...p;CNTYP=PRODUCT

Ще ви бъда благодарен за съветите ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика има само в годината на производство и в клавиатурите - при 230 е "76 Graded Soft Touch keyboard" а при 220 - "76 piano-style keyboard". Би трябвало при 230 клавишите да са по-твърди, но не е "хамър". Най-добре е да ги пипнеш на живо и да прецениш. Какви са им цените?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика има само в годината на производство и в клавиатурите - при 230 е "76 Graded Soft Touch keyboard" а при 220 - "76 piano-style keyboard". Би трябвало при 230 клавишите да са по-твърди, но не е "хамър". Най-добре е да ги пипнеш на живо и да прецениш. Какви са им цените?

Благодаря ти miro2bg! Цените на всякъде са различни. Сравних в http://eshop.bg-audio.com/ цените и на YAMAHA DGX-220 пише 912лв. а на YAMAHA DGX-230 пише 852лв. В същност бихте ли ми казали кой клавиши са за предпочитани Graded Soft или Piano-Style? Как е възможно DGX-220 да е по старо производство а да е по скъпо от DGX-230? Тъй като аз съм начинаещ и разбора се не ми се дават толкова пари за нов синтезатор, предлагат ми ги втора ръка DGX-220 за 450лв а DGX-230 за 500лв. Още не съм се договорил със собствениците защото се колебая а за да ги пипна и двата трябва да пътувам в 2 различни града :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение - и на двата модела клавишите са меки - нищо общо с тези на истинско пиано. Ако ще свириш на клавир, няма значение кой от двата ще купиш. Обаче ако почваш уроци по пиано, няма да ти свършат работа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение - и на двата модела клавишите са меки - нищо общо с тези на истинско пиано. Ако ще свириш на клавир, няма значение кой от двата ще купиш. Обаче ако почваш уроци по пиано, няма да ти свършат работа :D

Не очаквам да стана професионалист :thumbs_up: просто за хоби! Важното е че са Touch Response малко или много се доближава до истинското пиано. За начинаещ като мен 6 октави ми стигат за да се науча на някоя песничка. Мисля че DGX-230 е по добрият модел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, все пак е с две години по-нов. Ще ти върши работа като за начинаещ ;)

Благодаря ти за коментарите, мисля че ми бе много полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ангеле,

 

Имал съм DGX 200, използвах я почти 2 години.

Искам накратко да ти опиша за какво иде реч.

 

- (Клас) Инструмент за свирене вкъщи. Има вградени колони, които са слаби (не стават за озвучаване на нищо повече от помещение с големината на хол), но пък вадят много хубав звук и не кривят. Много читав инструмент, много бях доволен за времето си от него.

 

Лично мое мнение е, че колкото по-нагоре върви този клас инструмент толкова по-ОРЯЗАНА става серията (DGX).

Не се лъжи, че по-новото е по-читаво. DGX 200 e по-добра от DGX 205, тя пък е по-добра от DGX 220...

Обяснението е много просто:

Чисто маркетингово от Ямаха (когато лансираха за първи път новата за времето си серия DGX) се постараха тя да бъде нещо наистина стойностно, нали беше нещо ново, трябваше да се продава. Трябваше вътрешно да се конкурира с ниския и среден клас на PSR.

200-тицата беше нафрашкана със звуци (605, спрямо 400 и нещо за сегашната 230), ритми, демо песни и какво ли още не. Имаше много място за запис на собствени парчета вътре в нея и какво ли още не. Изобщо от Ямаха създадоха супер инструмент за цената си, даже нека се изразя така - много повече за цената, която се плаща.

Усетиха се, обаче "гадовете" от Ямаха, че хората го купуват яко, вместо да плащат, а Ямаха като всяка една фирма си е профит организация и работи за печалба. От тогава всеки изминал модел от серията е все по-надолу с идеята, да не би да се минат. Който иска нещо качествено - да си ръси здраво джоба. DGX си беше среден клас инструмент, но сега много рязко го диферинцираха и отдалечиха от профи сегмента. Всяка нова версия на DGX е все по-рязко разграничена от "големите батковци".

Полифонията не е мръднала с една йота за тези може би 8 години, от както е пусната на пазара. Блендите намаляват все повече, накрая сигурно ще ги оставят 128 + 128 GM2. DSP процесора си е същия, дизайна става все по-грозен. Абе - развалиха я.

 

Не те разкандардиствам да я купуваш, напротив - тая много хубави спомени от моята DGX 200, за мен това е най-добрия избор за домашен иструмент, но ИМАЙ едно на ум, когато я купуваш!!!

Също така имай предвид, че не става за подготовка за изпити в Консерваторията. Един колега беше писал по форума, че се подготвял и разчитал само на нея и накрая го скъсали на изпита, защото истинското пиано е много далече от усет от DGX-a, клавишите му са псевдо тежки. (при 5хх та и 6хх серия). 2хх винаги си е била с кибордна клавиатура - там разлика няма.

 

Дано съм бил полезен,

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.