Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Ltd Kh-202 и Emg 85 Active


Recommended Posts

Привет на всички,

Та така, днес си взех ЕМГ 85, но никога преди това не съм имал активни адаптери. Той има няколко схемички в книжката, но няма точно като за мойта китара. Мъча се вече 2-3 часа и не става. При едната ми схемичка(сам си съчинявах) се чуваше, но с много много голям аутпут и драйв. Когато намаля тона драйва изчезваше, а ако намаля тона до край все едно съм намалил волюма до края. И не мога да се преборя. Ето снимка:

47992737.th.jpg

 

Моля ако някой може да ми обясни как да го свържа ще съм му безкрайно благодарен. Поздрави и Rock on! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... ти смени ли жака със стерео такъв, а потенциометрите смени ли ги и тях, защото емг работят с 25К, а старите ти са били 500К?

схеми за свързване - в сайта на емг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... ти смени ли жака със стерео такъв, а потенциометрите смени ли ги и тях, защото емг работят с 25К, а старите ти са били 500К?

схеми за свързване - в сайта на емг.

Смених жака, той си беше с адаптера в кутийката. А потенциометрите не съм. Схемите в сайта са малко по различни. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не!Активните адаптери изискват потенциометри 25К.Твоите не са!!!Не може!!!Моля прочети повечко в интернет или направо се обърни към някой, който се занимава с тези неща, защото така както си я вързал сега, не само че няма да работи нормално, но и батерията ти е постоянно включена, което си е загуба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не!Активните адаптери изискват потенциометри 25К.Твоите не са!!!Не може!!!Моля прочети повечко в интернет или направо се обърни към някой, който се занимава с тези неща, защото така както си я вързал сега, не само че няма да работи нормално, но и батерията ти е постоянно включена, което си е загуба...

Ок, след малко ще си сложа 25К, но схемата в сайта е с ключе за превключване на адаптерите тип Гибсън, а мойто не е такова и има няколко кабела в повечко. Мъсълта ми е ако някой може да ми каже как да свържа кабелите, аз частите ще си ги намеря. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тя стана много интересна :girl_cray2: Един пасивен един активен и как ще ги съчетаеш сега?Аз като вариант те виждам да си купиш още един адаптер и тогава да сменяш потенциометри.Мисля че това е правилното решение.

 

Успехи!

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:girl_cray2::D Нищо против да си купя още 1 активен, ама днеска си дадох последните пари за този. да го накарам поне него да работи за сега, пък в бъдеще може 81 да си взема.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и с двата, но с отделни потове за волуме.Т.е. може да се съвместят пасивен с активен, но на активния задължително волума трябва да е 25к.

Ако някой не ме изпревари после ще начертая как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и с двата, но с отделни потове за волуме.Т.е. може да се съвместят пасивен с активен, но на активния задължително волума трябва да е 25к.

Ако някой не ме изпревари после ще начертая как.

Ок, мерси много. Аз вече поръчах 2 по 25к. Щом ще ми трябва само единия, другия може ли да го сложа на другата китара която също е е ЕМГ, но пасисивен –HZ, защото бях чул че и за тях май трябват такива пот? :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля те, прочети информация от интеренет относно пасивни и активни адаптери!След като прочетеш и ми отговориш тук на въпроса "Какви потенциометри да използвам с активните си адаптери и какви с пасивните, а и какви с емг хз(а те какви са?) и защо?"

Отговори ми, обоснови се добре и тогава ще ти дам подробна схема.

Но преди това нищо няма да начертая, защото мразя някой да плаче и се моли друг да му свърши работата.Комунизма отмина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж пич, не разбирам от комунизъм и не искам. Изрових се из нета и не намерих нищо. Единственото което се сещам за ЕМГ ХЗ е, че когато го слагах имаше 1 жичка повече, което ме навежда на мисълта за стерео. Но да не се излагам, защото не разбирам от електроника или както му се вика. Айде всички живи и здрави. :);):thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ти "виж пич".То е ясно, че не разбираш нищо.Ако не искаш да се научиш на нещо, то не ни занимавай с глупости, а отиди при някой, който да ти окабели качествено китарата.Ако ли кажеш, че това струвало пари, директно ти отговарям - а адаптера не струва ли?Ти си дал доста повече, а сега се пънеш, цигански!?

Ако варианта е този, спирам да пиша и съжелявам, че въобще съм писал.

 

Ако пък искаш да си го направиш сам, то трябва да понаучиш, това онова за електрониката.Обема информация която да прочетеш е не повече от 10-20 реда!!!!Много ли е!!!

От там ще научиш малко повече за адаптерите, което знание всеки уважаващ себе си китарист го има!Това са неща които и за в бъдеще, ако продължиш с китарата, ще ти трябват.Просто отваряш гугъл, пишеш и четеш цели 15 минути!

 

Стерео адаптери да са - не са.

 

Прочети това:

 

http://www.300guitars.com/articles/what-are-active-pickups/

http://en.wikipedia.org/wiki/Pickup_%28music_technology%29

 

Активните адаптери са с 25КА потенциометри.ТОЧКА.

Пасивните адаптери са с 500КА или 250КА.ТОЧКА.

 

Сега ми

отговори какъв тип адаптери се водят EMG HZ и веднага пращам схемата.

ето и улесняващ линк: http://www.emginc.com/products/category/17/1

 

П.с. много мразя комунизма!

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ударих ли на камък или не?

Просто исках да накарам един човек да се образова малко повече...

 

 

Както и да е .С цел помощ в бъдеще, на хора, искащи да свържат в една китара пасивен и активен адаптер, прилагам тази грозна рисунка.Тя съдържа цялата информация за нуждаещите се.Само да уточня, че при средно положени и работещи и двата адптера, се предполага че активния ще доминира много над пасивния.

 

w4paq.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мога да кажа само благодаря, а относно EMG HZ се води H4A, но той си е пасивен и него съм го монтирал успешно на другата китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.