Jump to content
Българският форум за музиканти

Основен ремонт на Squier


Recommended Posts

Зависи от долното магаре.Ако е ТОМ има го наклона, ако е тремоло или флойд - поначало го няма.Т.е. зависи от коцепцията на китарата.За страт с тремоло, мисля че трябва да се коригира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^а това, че грифа е леко повдигнат досега правило ли ти е проблеми или го забелязваш чак сега, когато грифа е свален? защото ако е второто аз поне не бих пипал. не съм виждал това лично, но съм срещал няколко подобни коментара из форума и обикновено съвета е да не се пипа, защото се предполага, че това е направено с цел. имаше един случай при който собственика беше намерил някаква дървена пластинка между грифа и тялото, която после се оказа, че си е точно на мястото.

 

моя въпрос в момента е - как да сваля боята от кухините на тялото? най-логично би било с някакъв разредител, но съм чувал, че не е особено добре за дървото. от друга страна с шкурка не изглежда като най-удачния начин, най-малкото не знам дали ще е 100% ефективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като взех китарата на части, нямам представа как е било преди. Сложих едни струни 11-ки за тест. И резултатът беше неприятно бръждене. Може да се компенсира чрез отпускане на пружините на тремолото и от седлата на бриджа, както и с леко наместване на тръст рода, но нарочно искам да не е от там. Като цяло дупката за грифа беше доста грубо изрязана, и след едночасово шкурене стана гладка и намалих разликата с 1 м.

В един Фактор тип лес пол съм намирал картонче което повдигаше грифа за да му придаде обратен наклон. Но в онзи случай, посоката на грифа беше обратна на тази, която е получил моя. Пък и за китари с магаре тип ТОМ обратният наклон трябва да си го има. Затова бях изненадан, че на Скуаер има наклон, но обратен на срещаният от мен :greenball:

 

Относно въпросът ти за кухините, не е нужно да им махаш боята. Те просто не се виждат :headbang: Ако държиш да я няма, предполагам, че телена четка за бормашина ще свърши работа и после заглаждане със шкурка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз моя Скуаер го завърших :cheers2: беше на части когато дойде при мен и с пикгард предназначен за 3 единични адаптера. Основната идея беше да стане китара за металисти и ето какво се получи:

китара

 

Забележки много по боята на пикгарда, но и идеята ми за него беше друга, важното е, че вече свири и даже вади зъл звук супер за траш :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.