Jump to content
Българският форум за музиканти

Kirkland Guitars


DeathGuard

Recommended Posts

Здравейте,

какво ви е мнението от акустичните китари Kirkland и добри ли са за първи китари и за начинаещи като мен? Какво е вашето мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми има такава и е супер. До преди 3 минути свири на нея. Китариста на Пластик Бо, е свирил на нея, много му хареса и на него.

Обаче един познат, който разбира от китари, я избра. Може би не е добра идея да се купува на сляпо - по-добре някой да я провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми има такава и е супер. До преди 3 минути свири на нея. Китариста на Пластик Бо, е свирил на нея, много му хареса и на него.

Обаче един познат, който разбира от китари, я избра. Може би не е добра идея да се купува на сляпо - по-добре някой да я провери.

Да, благодаря, хм, някой друг да има, да изкаже своето мнение ако може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах електро-акустичен Къркленд, с объл гръб (някои ги наричат тип 'Овейшън'), не беше лоша като за парите си.

Мисля, че напълно ОК като за първа китара.

 

Електрониката не е от най-добрите или поне на мен не ми харесваше, но мисля, че това е нормално като за китара от този клас. За сметка на това китарата беше много удобна и се свиреше много лесно на нея :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам акустичен Къркленд.

В момента не съм вкъщи и не мога да посоча точния модел, но е уестърн китара с крушовидно тяло, метални струни.

Купих я от Германия 2005 мисля. От тогава не е мръднала. Дори в момента съм със струни 12-ки и звучи чудесно, имах опасения да не дават много напрежение на грифа и да се изкриви, но всичко е 6.

Тогава ми трябваше някаква прилична акустична китара на разумна цена (130 евро до колкото си спомням). Нямах предварителна информация - просто тествах няколко китари в този ценови клас и я взех.

Както можеш да заключиш от казаното до сега - доволен съм много.

Като знам аз на каква акустична китара съм се учил навремето да свиря, мисля, че въпросния Къркленд е повече от подходяща за начинаещи, че и не само!

Чудесен звук, удобен гриф, устойчивост (както казах 5 години и е като нова), много приятен външен вид.

За ценовия си клас е супер според мен.

Но все пак всеки си преценява сам.

 

Успех!

 

 

А, между другото къде се продават - не съм се заглеждал много отдавна за акустични китари по магазините и ми стана интересно как вървят като цени и кой ги внася?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ги намерих близо до Мадрид (улицата) има един магазин за музикални инструменти в една малка уличка. Но как се казва ще ти кажа когато отида пак. Значи най-вероятно от там ще си я взема. Мой познат ми каза, че е по-добре да си взема от Динакорд някоя на Ямаха, препоръчаха ми като доста добри също така и Ibanez. Но Къркленд-а си е цял комплект за 170 лева, което според мен ще бъде по-удачно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вероятно за този магазин става дума - може да погледна някой път като минавам оттам. Благодаря!

 

Относно другите 2 марки, които са ти препоръчали - ясно е, че са по-известни. Не съм убеден колко са по-добри. Зависи от ценовия клас, модела ит.н. Може да са, може да не са.

Както колегата беше написал по-горе - това е акустична китара и много зависи от самия инструмент, може 2 китари от един и същ модел да имат съществени разлики - най-хубаво отиди и пробвай с някой познат, свирещ от повече време. Никога не е лошо да чуеш още едно мнение.

Аз просто споделих впечатление от инструмента, който имам. Обаче това, което ти си харесал струва 170 лв, моята купих за 130 Евро - вероятно са различни модели, освен ако не са намалили много цените, но не ми се вярва. Аз за съжаление нямам впечатление от тези китари като цяло, а само извадково.

Пробвай повече неща (по възможност не сам, а с някой), прецени си финансовоте възможности - и вземи това, което най-много ти допадне, на достъпната за теб цена.

 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

аз преди 2 часа бях в камертон и само като продавачът ми подаде най-евтиният им модел на киркланд си казах това е китарата :) направо се учудих че китара за 170 лева може да звучи с такъв плътен и силен звук и даже въпреки че бе акустична китара си тежеше доста :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от същия магазин имам един киркланд който си го взех от там преди 1 година някъде за 280-90лв и от тогава не е мръднала има мн дълбок и хубав звук по едно време я бях екипирал със струни 13ки звукът беше наистина невероятен въпреки че на някой хора им беше трудно да свират на толкова дебели струни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.