Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от акустична китара


Recommended Posts

Така, имам акустична китара и подочух, че мога да я пригодя така, че да стане електрическа китара. До колкото разбрах с някакъв си адаптер... Ама как ще стане това?? И също знам, че мога да я включа към компютъра, но се чудя как мога да задавам ефекти - чрез музикална програма ли, или трябва да взема педал... Моля ви хора светнете ме по въпросите, че съм много зле :D Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сола ли искаш да бичиш? Напарво купувай евтина електрическа. Раликата е чувствителна. Иначе пак ще купиш, но ще си надупчил кухарката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш просто да набичиш малко жица... сложи един микрофон в китарата и пускай Guitar Rig 3 :)

Резултатът няма да е очарователен, но можеш да си "начешеш крастата"... :D

Не, шегувам се... най-добре е да си имаш ел. китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ако имах кинти изобщо нямаше да повдигам темата :thumbs_up: Ама пич я ми обясни това за програмата как действа, кви ефекти мога да задавам... Щот искам ЖИЦА !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как действа ли, пъхаш микрофона в звуковата карта пускаш гитар риг-а, получаваш микрофония :thumbs_up: Същото ще се получи и ако сложиш адаптер на акустична китара. Свири си съз здраве на кухарката, а като събереш парички за ел направо си купувай и не се занимавай с глупости...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, мерси все пак :thumbs_up: На мен по принцип ми трябваше щот исках да се пробвам да запиша нещо авторско, понеже ми се вътят разни мелодии в главата.. Не съм много обнадеждена, че ще ми се получи но съм длъжна да пробвам :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и без дупчене !!!!!

варианти колкото искаш .... но качеството определено зависи от инвестицията .....

 

1) може да ти излезе 10-20 лв, ако се наложи (къс кабел) удължител м/ж жак....

611.jpg

 

2) пак нещо подобно

guitar-pickup-acoustic-0.jpg

 

3) ако можеш да прежалиш китарата да си направиш 4 малки дупки (2 за потенциометрите , за пиезото под марагенцето, изход ) -> виж ТОВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 100-150 лв. се продават електрически китари тук във форума, по-добре не се занимавай с глупости, които ще ти костват време и пари. Наистина ще си озвучиш акустичната китара, но тя няма да стане електрическа. Ще стане елктро-акустична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Такааа... До тук разбрах, че си момиче. Свириш на тамбура и акустична китара, и искаш да се кефиш на електрическа.

Всичко това заслужава адмирации! ;):ok:

... но нямаш средства да си го позволиш.

 

Може ли малко инфо?

От къде си? На каква възраст си, ако не те притеснява да споделиш? От колко време се занимаваш с тамбурата и с китарата? До каква степен владееш тези инструменти? Каква е китарата ти?

Това ще хвърли повече светлина по темата, за да получиш по-правилни съвети от съфорумците.

Поздрави! :thumbs_up:

Редактирано от dandilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на 15 години съм, от 2 години се занимавам с тамбура, а с акустична китра се занимавам непрофисионално, но още от малка имам голям интерес. Имам добър слух, и с китарата повече работя на слух, от колкото с акорди и тн. :thumbs_up: и да момиче съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не, не съм виртуоз на тези инструменти, но както споменах по-горе ми се въртят разни мелодии в главата и искам да си пробвам възможностите... На акустичната китара си измислих една балада и стана доста сполучливо, и ми се иска да се пробвам и нещо по-хард да създам :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! За твоите цели предложението на badValue e най-удачно според мен. А по-натам като "задобрееш" на акустичната, спести си някой-друг лев и си купи електрическа.

Тук във форума излизат много добри и евтини предложения от време навреме.

Успех! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.