Jump to content
Българският форум за музиканти

Китари?


Phreaker

Recommended Posts

още една тема по същия проблем:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=5781&hl=

 

Моят съвет е щом те влече толкова Сатриани, вземи си ел. китара и започвай да свириш каквото ти харесва /респективно Сатриани/!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

електрическата както и да я натиснеш тя издава звук

Не, че това е вярно, но и да беше, си противоречиш, защото в крайна сметка щом при какъвто и да е натиск ел. китарата вади ПРАВИЛЕН звук, значи не си в грешка :dance: Нали?

Половината техники на акустичната китара не можеш да ги приложиш на ел.

Почти никакви техники от ел. китара не можеш да ги приложиш на акустична. Тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто имах предвид че при акустичната се натиска с определена част на пръста докато при електрическата няма толкова голямо значение :dance:

 

поздрави :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто имах предвид че при акустичната се натиска с определена част на пръста докато при електрическата няма толкова голямо значение :dance:

 

поздрави :dance:

 

ова са глупости...какво значение има с коя част на пръста натискаш...се си мисля че е важно да излязе чист тон :dance::):)

 

 

поясни си теорията може да излезеш прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи смятам да си купя ел.китара ,но някои определени личностти ми кааха ,че задължително трябва да започна с акустична китара за да мога да свиря на електрическа.Вярно ли е това?

Аз бих те посъветвал да започнеш с акустична китара. Ако си вземеш направо електрическа - ще се научиш да свириш. Обаче като ти дадат кухарката... няма да можеш да изсвириш почти нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен ако искасш да свириш и да се научисш на ел.китара почни с ел.

аз така направих :dance:

ми аз почнах с акустична и не намирам разлика във начина на свирене спрямо този със свиренето на ел. .само вупрос на време да се свикне с китарата(разбира се всяка има своите предимства,затова е добре човек да свири и на 2-та вида)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е най-добре да почнеш с такава китара на каквато искаш - щом е електрическа - електрическа да бъде. Иначе съществува опасност да загубиш интерес(като не те кефи акустичната...). Няма смисъл да обръщаш внимание на глупости от вида на "ако на някой купон ти дадат да свириш на кухарка кво ше праиш". Какъв е смисъла да се занимаваш с нещо което не те кефи(за момента)

...и така изборът е твой :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако акустичната ти е под ръка почвай я, ако ше трябва да пазаруваш пазарувай ел.китара и си свири кът пич :)

Двете неща са много различни за да бъдат приравнявани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем вече го дискутирахме, но аз пак ще си кажа мнението, въпреки, че предния път един човек ми опонираше много ожесточено.

Аз лично съм започнал с акустична китара и ако си представя ситуацията да започвам да свиря отначало, изобщо не бих се замислил с какво да започна - с акустична.

Сравнението е адекватно с това, че ако човек иска да свири като Дерек Шериниън например, дали трябва да започва да свири първо на пиано или направо да награби синтезатора. Позволявам си да дам този пример, защото освен китарист съм и пианист и определено съм на мнение, че ако не бях започнал с пиано, нямаше да постигна това, което съм постигнал, ако бях започнал направо със синтезатор. Същото важи и за китарата. Акустичната китара като цяло дава по-добра представа за чистото и прецизно свирене, отколкото електрическата. Аз например до ден днешен се разсвирвам на акустична и след това почвам с електрическата, а когато нямам възможност за това, се разсвирвам на електрическата, но изключена. За да не бъда голословен, ще добавя, че имаше период, в който се разсвирвах само на електрическата (включена) и резултата определено не беше толкова добър, колкото другия вариант.

Някой беше споменал за тоноизвличането при електрическата - според мен тя дава много повече възможности за техниката "замазандо", както се изразявашв един мой учител, което няма как да стане при акустичната. Факт е, че ако можеш да изсвириш трилогията на Малмстийн на електрическа, това не значи, че можеш да я изсвириш, на акустична, докато ако можеш да я изсвириш на акустична, със сигурност ще можеш да я изсвириш и на електрическа - говоря от собствен опит.

 

Който не е съгласен с мен - нека не е. Не желая да си налагам мнението, а просто да споделя опит. Вие си решавайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кухарката се иска по-добра техника, защото иначе звучи ужасно. Пък и това е китарата. Електрическата китара е нейна модернизирана версия. Като един човек се научи да свири добре на акустична, след това като хване електрическата ще свири както си иска. Просто ще му е лесно.

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кухарката се иска по-добра техника, защото иначе звучи ужасно. Пък и това е китарата. Електрическата китара е нейна модернизирана версия. Като един човек се научи да свири добре на акустична, след това като хване електрическата ще свири както си иска. Просто ще му е лесно.

Абе не че нещо, ама едва ли ще можеш да свириш легато от това че си ползвал кухарка. Познавам някои супер китаристи с елетричарката дето никакви(малко преувеличавам) ги няма на кухарките и обратното, ако не свириш яко и на двете, няма начин да си добър н адвете. Че ще вадиш някъф звук ясно - идвете са инструмент със 6(обикновено) струни и все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е казал, че ако си свирил на акустична си Бог на електрическата ей така - без упражнения. Свиренето на акустична китара създава навици, правилен поглед върху нещата, усещане за верен тон, правилни пръстовки. Ако използваш тези неща (а ти няма как да не ги използваш) при свиренето на електрическа, то ти наистина ще станеш могъщ.

Разбира се съществуват техники, които не могат да се научат на акустичната,но те са много малко и с тях не се свири а се доукрасява (флойд, дабълхенд). Основното което получаваш от СВИРЕНЕТО на акустична китара важи с пълна сила и за електрическата и може само да ти е от полза.

Обратното не е валидно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.