Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си ,, отворя " гласа за високите тонове.


sisito7b

Recommended Posts

;) Здравейте !

От около 3 месеца се упражнявам да пея ( самостоятелно ) вкъщи. Не се получава много добре на високите тонове. Някак си ме е ,,страх" да запея по- силно :lol: звучи странно, но е така !! Ще ви помоля за съвет :

Как да си ,,отворя" гласа, за да изпея тези тонове ??? :)

БЛАГОДАРЯ предварително !! :pray::thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли повече подробности?

Момиче ли си, момче ли си?

Какво пееш? Какъв глас си?

Това че те е "страх" да пееш силно най-вероятно важи за цялото ти пеене, а не само за височините - има изход, не бой се... :)

Какво значи "високите тонове" - това са ти пределните височини в диапазона ли?

В какъв контекст са ти тия "високи тонове" - в упражнение (като казваш, че се упражняваш) или просто пееш определена песен и се притесняваш да изпееш най-високите тонове в мелодията на песента?

Кога е трудно, когато фразата е низходяща (високият тон е в началото и после мелодията върви надолу)? или възходяща (тръгваш от нисък тон и последният тон във фразата ти е висок)?

А има ли друг гласен звук (вокал), върху който същият висок тон излиза по-леко?

А друга сричка (ако звукът преди високия тон е г, м, н не е ли по-лесно, отколкото ако е к или х)?

Има много начини. Има и упражнения...

А и песните, които са ти високи, могат да се транспонират надолу, за да ти станат удобни.

 

А от какво се притесняваш, между другото - от това, което ТИ чуваш в пеенето или от това какво ще кажат съседите или близките ти у дома (което също си е фактор)? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А може ли повече подробности? - Естествено, съжелявам подробности забравих да спомена.

Момиче ли си, момче ли си? - Момиче съм.

Какво пееш? - поп музика от рода на one time - Justin Bieber, When look at you - MIley Cyrus

Какъв глас си?

Това че те е "страх" да пееш силно най-вероятно важи за цялото ти пеене, а не само за височините - има изход, не бой се... :) - OХХХ ДАНО !! :godbless:

Какво значи "високите тонове" - това са ти пределните височини в диапазона ли? - Да.

В какъв контекст са ти тия "високи тонове" - в упражнение (като казваш, че се упражняваш) или просто пееш определена песен и се притесняваш да изпееш най-високите тонове в мелодията на песента? - Ми при повечето песни има много крещене, ако мога така да го кажа. За пример може да чуеш песента на Miley Cyrus - When look at you, там, където е припева има думи, които са удължени думи, които са изпяти и по- силно. Точно това ми е трудно.

Кога е трудно, когато фразата е низходяща (високият тон е в началото и после мелодията върви надолу)? или възходяща (тръгваш от нисък тон и последният тон във фразата ти е висок)?

А има ли друг гласен звук (вокал), върху който същият висок тон излиза по-леко?

А друга сричка (ако звукът преди високия тон е г, м, н не е ли по-лесно, отколкото ако е к или х)? - Sorrу, ама от тези неща не разбрах много ( не съм голяма специалистка )

Има много начини. Има и упражнения...

А и песните, които са ти високи, могат да се транспонират надолу, за да ти станат удобни. - :godbless:Super

А от какво се притесняваш, между другото - от това, което ТИ чуваш в пеенето или от това какво ще кажат съседите или близките ти у дома (което също си е фактор)? :) - Еми от това как ще го изпея, не мога да си кресна като хората :lol:В смисъл, че не мога да го догодя така, както е в оригинала, не мога да ти го обясня, дано си ме разбрала. :punk_guitar:

Благодаря ти за отделеното време ! :):thx:

Редактирано от sisito7b
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам. :D

Посетих ти и профила, ти си още само на 13, има много да се променя гласът ти тепърва. Но ще препоръчам тези мелодични песнички на дъщеря си (тя е на 12). :)

 

Няма крещене тук, всичко си е много чисто и мелодично.

 

Ама имам още няколко въпроса:

1. Имаш ли как да запишеш малко пеене - един куплет и един припев? Със скайп микрофон примерно. Пусни си парчето в колоните ТИХИЧКО, само да те води, а гледай твоят глас на записа да се чува по-добре. Не се притеснявай дали ще достигнеш височините, ако трябва, пей ги с фалцет (с окръглен, мек тон, както пеят хористите), а не със същински глас. Научи си добре думите на това, което ще пееш, за да не четеш и да не мислиш за текст. :)

2. Направи още един запис само на онази част от припева, която съдържа височините и ги изпей с глас. Само тези фрази. Ако трябва, повтори опитите няколко пъти, докато не стане добре.

 

3. Имаш ли у вас някакъв музикален инструмент?

 

(Препоръчвам ти да не пускаш пеене на видеозаписи без знанието на родителите си. Не е желателно децата да снимат обстановката вкъщи и да публикуват клиповете в мрежата - има всякакви хора... :) )

 

Хайде, като си готова, чакаме те. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам, но не знам как да се запиша. :music336::recourse:

Ако искаш може да говорим по скайп. Плюс това по този начин ще ни е по- лесно, както решиш за удобно.

Скайпа ми е в профила.

БЛАГОДАРЯ отново !!! B):virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Опа, забравих да отговоря на :

3. Имаш ли у вас някакъв музикален инструмент? - Ми някъде по тавана имаше акордеон, но май няма да свърши работа :happy:

:D:)

Редактирано от sisito7b
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФФФФ, то май на нищи не се получава :)

УЖАССС !!!!

Направо ще се побъркам. Мислех, че става добре, но май ще ходя на уроци, защото много обичам да пея, а не се получава.

:crying:

Предлагам да не пращам нищо, защото е ужасно !!!

:slap::no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФФФФ, то май на нищи не се получава :whistle:

УЖАССС !!!!

Направо ще се побъркам. Мислех, че става добре, но май ще ходя на уроци, защото много обичам да пея, а не се получава.

:)

Предлагам да не пращам нищо, защото е ужасно !!!

:):no:

 

Абе сладурче,какво те мъчат с тези записи?Имам предложение за теб!Препоръчвам ти страхотен вокален педагог,който да те чуе и да ти помогне.Никой не може да ти помогне във форума,освен да те объркат както виждам,че е станало.Ако искаш уроци пиши ми на лични съобщения ,за да ти дам тел.номер.Чао,чао.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак ще ви изпратя едно записче, което е едно от милионите, които записах !! :whistle: Много съм настоятелна ! :)

На него брат ми казва, че вече му е писнало от тази песен, а сайта един сайт само ме прекъсва, че имам ново съобщение.

Но все пак се старая !!! :)

:no:БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, ОТДЕЛИЛИ ВРЕМЕТО СИ ЗА МЕН !!!

:)

my song

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Въобще не е хубаво !!!!!!!! :) :) :whistle:

Не знам защо, но мисля, че имам някакви надежди, обаче МНОГО УРОЦИИ !

Oхх ушите ми :no:

Редактирано от sisito7b
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Visit My Website

Visit My Website

До сега съм търсила всичките тези уроци, които ще ми помогнат да оправя ,,пеенето,, си !!

Надявам се да ми помогнат ! :thumbs_up:

Само малко да поспя, че стана доста късно, и утре като петел ще събудя всички с крясъци :)

Стискайте палци !!!!

Редактирано от sisito7b
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо, благодаря ти за смелостта да пуснеш записа си. Въпреки, че имаш доста нечисти моменти, смятам, че гласът ти е много хубав и ако се занимаваш с педагог по джаз и поп пеене, както и солфеж, ще стане много добре.Ти все пак не си се занимавала с музика и гласът ти не е обработен и пееш от съвсем скоро. Аз смятам че може да се получи хубаво, стискам ти палци.

Редактирано от luppo3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо, благодаря ти за смелостта да пуснеш записа си. - E, няма защо ! Аз благодаря на Бог, че поне ти не оглуша !!! :metalist:

Въпреки, че имаш доста нечисти моменти - Е и двамата знам, че са изключително много :thumbup: , смятам, че гласът ти е много хубав - Багодаря ти ! и ако се занимаваш с педагог по джаз и поп пеене, както и солфеж, ще стане много добре. - Да се надяваме ! :singer: Ти все пак не си се занимавала с музика и гласът ти не е обработен и пееш от съвсем скоро. - Ахам. Аз смятам че може да се получи хубаво, стискам ти палци. - Благодарско отново и на теб, и на всички, потрудили се да ме изтърпят ! :metalist:

Редактирано от sisito7b
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.