Jump to content
Българският форум за музиканти

Издирва се из архивите... Една красавица!


a_panov

Recommended Posts

Издирва се из архивите... Една красавица!

 

fidanka1.jpg

 

Здравейте

 

Прегледах актуалните производствени листи на БиСиРич, Джаксон, Иванец и други но не намерих тая китарка като тяло!

От едно време съм пипал само китари с 22 позиции и тая е с 22.

Сега фирмите произвеждат някакви с подобни форми но не и тази и бутат по 24 позиции.

Имам два въпроса:

1. Кой е модела и коя е фирмата оригинално от която идва модела?

На едно място пишат:The Jackson Warrior. An aggressive looking body consisting of four pointy ends designed in-house. The Ibanez Xiphos and B.C. Rich Stealth (the original) are similar, except the points are more rounded, and have a different shaped headstock. Пишат че стелта е оригинален но не намирам това тяло по картинки в интернет!

2. Някой в София има ли подобна с 22 позиции и ще ми даде ли да я "опитам"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го стелта и най-изтъкнатия му ползвател.

 

Ако те интересува повече по темата виж тази тема, има много интересни твърдения. В борбата за първото място са намесени и Charvel, Carvin, Dean и още други. Обаче май никой не може да каже кое е първото :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b-c-rich-handcrafted-stealth-chuck-schuldiner-tribute.jpg

BC Rich Stealth

 

jackson_warrior.jpg

Jackson Warrior

 

ibanez-xiphos-black.jpg

Ibanez Xiphos

 

Това са сега актуалните модели ама аз искам да пробвам тая червената китара дето е на най-горната снимка. Ако някой има подобна нека да ми пише, дето се казва даже ще си платя масрафа да му я чуя и да видя дали ми е удобна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако отворите сайта на ESP ще видите същия модел(като червената,свалете каталога за 2010)Води се ESP GUS G. и е с 22 прага,тялото е Alder.

es-gusg.jpg

Всяка уважаваща себе си фирма прави тези Х-форми,например като горе споменатите.Аз имам стелт правен от лютиер,верно изработката е пълен шит,но формата си е форма...пак бих си купил такава китара(да ама не,аз съм левичар и такива бройки не съм виждал сериино)

Относно изпълнението на Jackson,държах в ръцете си преди 5 години такава,естествено не беше лефти,но работата е същата като стелта(в смисъл формата е пак толкова удобна).От всички Х-форми на всички марки китари ти препоръчвам или Xiphosa,кратка истоя

или новия 7 струнен
,който доста хора заплюха в тема пусната от мен не много отдавна. Xiphosa има и 7 струнен вариант ако не се лъжа и се използва от китариста на necrophagist,Muhamed,за доста технична и бърза музика. Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа баш!

Е точно ESP не ги бях гледал да си призная. Е точно това търся! Аз си падам малко серсемин... дет има една приказка на крив х... космите му пречат. Ама до сега не съм имал свястна китара! Отивам в магазина, фащам китара за 1120 лева и сички ми викат тая е супер а на мене нещо ми бърка в гъ... по червото навътре. Как да им обясня че не е за мене тая китара. Имал съм 4-5 или 6 китари и една с една си не е както трябва.

 

Сега съм си запазил месец Август във фирмата KD basses да ми направят нещо между страт и суперстрат. Нещо като на долната снимка с Джаксънова глава и много доизкусорявки. Проекта съм го кръстил "Фиданка 2".

Clipboard022.jpg

 

Преди много време съм свирил на една "Фиданка" която беше hand made и беше перфекната китара която съм пипал. Та нейната форма беше като на ЕSP-то и 22 позиции. Благодаря ви за съдействието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.