Jump to content
Българският форум за музиканти

D.s.t. Sound Dreamer


Recommended Posts

Чух семплите и не искам да излеза като големия разбирач , но при този ефект се получава едно състояние като нойз гейт при което се губи част от обема на изкривяването - малко грачи,и според мен не са му това максималните възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ толкова си прав че няма на къде просто...Съжелявам за лошите семпли,прекарвах микрофона през пулт,който е имал проблем и средите ги нямаше никакви...Съжелявам,ако може дори модераторите да разкарам предните 2 поста с траковете :)

Така,ето нещо което е доста по-добре според мен,но искам да кажа,че звука който постигам в нас е доста приятен да не кажа доста близко до лампа :girl_witch: А на записите все не мога да го направя както трябва :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,сега е съвсем различен семпъла-плътен и красив звук.Трябва някой път като идваш към София да сборим твоя DST,само че на моя още не съм му измислил име.Пробвах с Dr.KILL но докато чистих кутията с обезмаслител да залепя буквите влезе от течността вътре и се наложи лек ремонт,предимно с сешоара....(Има си характер проклетията).Та засега отлежава в шкафа,трябва да остане малко време.Но като съм готов ще се обадя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така, така :)

@serengeti, Десо, много ме радвате :thumbs_up:

Тук се казаха много истини.Сега за ефекта:

Волтажа на първо стъпало дава характера на звука.Там настройката е по вкус.Ако ще се свири с по-малко гейн, което за ефекта е напълно възможно, то по-висок волтаж.

Трето стъпало:

Оригинално с 39к, а по схема 3,9к

Разбира се нека не забравяме, че триода и транзистора толкова се различават, че даже не си приличат, но все пак 3,9 по мой вкус е малко - нека дигнем от масата още малко - примери 10к, 22к, дори и 39 к.Моя личен избор е около 22к

Пето стъпало - същия проблем.100к е прекалено много, около 30-тина е ок.

За сравнение, човек може да вземе волтажите на DR и да си извади коефиециенти помежду им, чрез които , спазвайки тези коефициенти, да биасне своя ефект.После ако нещо не му харесва - доизкосуряване.

Разликата в звука с увеличаване на волтажите е в намаляване на отзвучаването(така да се изразя) и гейна.Същия ефект се използва при 5150 със студеното биасване на крайното стъпало.Така се постига по-добър контрол при свирене с много гейн.И пак подчертавам, че тези неща са въпрос на вкус.

 

Споделих доста неща, които са ми отнели около 2 години тестове, така че сега е момента да ме зарадвате и да дооправите ефектите си, защото Др Бууги може много!

 

п.с. Десо, запиши семпъла, като микрофона е позиция между дъст капа и коун-а, on axis, на 10 санта от мембраната.Говорителя вярвам е в кутия, closed back.Моля не ползвай никакво EQ(от миксер или софт).Само така ще е информативен за нас семпъла :)

 

:thumbs_up:

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти Марине :ph34r:

Ето запис на 1.5 метра от кабинета,между периферията и центъра,утре и по-близо,че комшиите им продухах ушите :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бат Марине мерси за благите думи - стопляш ми душата дет се казва....А сега за биаса явно доста хляб има да изручам в "ефектостроенето" но добре че има такива добри хора като теб (тук търся емотикона за дълбок поклон)Ще се постарая да представя добър резултат до 2 седмици защото много се разлигави работата.Ха сега ми дойде нова идея за име не Dr.Kill а Dr.Mass Kill

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ама хич не е като хората.Може би микрофона или говорителя.Не знам, но знам че трябва да звучи по-добре и предполагам че на живо си звучи ок, но записа... :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз съм доста слаб с тия записи да ти кажа,трябва да се видим и да ми покажеш кое как става :tomato:

Пък и микрофона прекарвам през пулт,който не ми вдъхва доверие и всеки път звука е различен...Иначе на живо спред мен звучи доста добре,но записите... :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.