Jump to content
Българският форум за музиканти

Presonus Studio One


Kurt Uvash

Recommended Posts

  • 1 month later...

"Your computer cannot run this software, the required feature set SSE2 is not supported."

 

Well, go to hell then! Тъкмо помислих, че най-накрая може и да съм намерил своя DAW, обаче ми направи много гнусна подсечка. Ако още имате Pentium III като мен или друг процесор, който не поддържа SSE2 набора, не си губете времето с опити. Всъщност, това не е лоша мотивация за по-навременно пенсиониране на компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Някой може ли да ми каже как да я настроя така че като заредя даден Миди Файл да ми го чете т.е. както е в Кюбейс примерно там като кача дадено Миди си ми нарежда и каналите и т.н. а тук нещо неще т.е. трябва аз да си ги редя и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новия ми десктоп Studio One x64 върви много добре, само че не ми харесва съвсем като изпълнение и функционалност. Освен това, за разлика например от Sonar X1 x64, от който имам хубави впечатления, този не вижда Korg Legacy Collection (ще го пробвам пак). Старите Сонари също имаха проблеми с тези VST. От друга страна, възможни и очаквани са проблеми при свързването на 64-битови DAW с 32-битови VST. В момента Studio One ми е деинсталиран. Не разбрах какъв е проблемът? Зареждаш MIDI, пращаш изхода където ти трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега !!!

Значи както ти спомена Зареждаш MIDI, пращаш изхода където ти трябва точно в това е проблема като заредиш дадено миди в Сонар да речем нали той си ти нарежда всички миди писти на отделен канал и т.н. а Studio One неможе или поне аз не зная как.Опитвах как ли не но не и не ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред, необходимо е да си записал MIDI файла във формат 1. MIDI формат 0 записва всичко на една писта, а формат 1 - на различни. Това, за което питаш при Studio One - при отваряне да ти присвоява по ред на номерата следващ канал за дадена писта, - отсъства като опция, доколкото виждам. Самият софтуер е още в ранен стадий и му липсват някои функционалности. Едва след добавяне на инструмент можеш да му избереш канал. При това не можеш да изпращаш до всички или няколко канали, както примерно може в Sonar и Cubase (няма Omni).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.