Jump to content
Българският форум за музиканти

Guano Apes и техника на пеене


Recommended Posts

@мейдънчето: ако имаш желание да се учиш сама и възможност да пазаруваш от Амазон мога да ти препоръчам

The Complete Vocal Workout(a step-by step guide to tough vocals)+2CDs на Roger Kain (моята струва 20 паунда)

(ако искаш пиши на лична да ти пратя някое упражнение да пробваш :P)

 

@ екс-затворника: Къв джаз кви 5 лева бре момче хахахахах

няма кво да се пениш, има достатъчно книжки и инфо в нета (мога да ти направя списък абсолютно безплатно), ще ти помогнат да си обогатиш познанията за това кое е вокална техника, кое е емоция и колко са взаимосвързани и необходими и двете на всеки един добър певец, без значение стила, който си е избрал.

Даже съм сигурна, че ако се позаинтересуваш, ще откриеш, че много от твоите вокални идоли поне един път са се консултирали я със Сет Ригс, я с Брет Манинг, я с Роб Лунте, я с Рон Андерсън.

 

я се замисли малко и ми кажи своето префесионално :girl_witch: мнение...

Според теб в тия банди дето ги споменаваш и за инструменталистите ли водещото е, че си изливат гнева :) като издевателстват над музикални инструменти ... ??? тва почва да намирисва на лош сценарий от WWF :)

 

И ето в първи коридор: барабанистът на Мешуга (че DC са ми любима група и не желая да ги намесвам в подобни бъзикни) най-Е М О Ц И О Н А Л Н О изсипва един чувал с картофи където и когато свари... би мааму и динамика, и фийл... ние сме метъли и не ни трябва да свирим технично...

 

Следиш ли ми мисълта? ;)

Ето ти един линк:

неговият концерт за рок банда и оркестър...технично ли е...емоционално ли е...или май и двете а??

имай предвид, че китаристите, басистът и саксофонистът са прогъри, а барабанистът(както и ще чуеш) е много навътре в екстрийм метъла :) и един от най-кадърните(вкл.техничен) барабанисти, които познавам :)

 

Айде със здраве и да очакваме ли скоро да ни посветиш и в собственото си музикално изкуство, или викаш ти си тук само, за да обясняваш как се прави музика? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам: Какво слушаме?

Отговор: Tool.

Викам си: "Ще се абстрахирам". Три пъти се извъртя един албум (не знам кой).

 

 

ВЪХ...

 

Не мога да повярвам, че имаш такова мнение за Tool ... :D

Даже ми е интересно какво не ти харесва точно.

 

Както и да е, съгласен съм обаче с ex-prisoner чувството трябва да е над всичко (друг е въпроса, че без техника няма как да го представиш като хората).

 

По темата.

 

Изгледай ДВД-тата на Мелиса Крос The Zen of Screaming.

 

http://rutube.ru/tracks/876600.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф забравих...

 

Аз съм женско и дрането би трябвало да звучи по-различно от Мъжкото Дране, пък може и техниката да е друга... Може ли някой да обясни?

 

 

(това го давам като пример, защото когато за първи път гледах песента се оцъклих, че пее жена)

 

До колкото ми е известно и при мъжете и при жените техниката е една и съща и не засяга ползването на гласни струни. Намери си ДВД-то дето съм ти написал горе и ВНИМАТЕЛНО с по-екстремните неща, че последствията може да не са много хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обаче е имало и яки джаз певици http://www.youtube.com/watch?v=2XggjVo3j-o

не може да се отрече, изобщо не се усещам да слушам колко е технична, а просто какво ми пее.

яка бабка.

 

Анжелина, то ти може да си ми леля, сори че те нарекох кака. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.