Jump to content
Българският форум за музиканти

Comfortably Numb Solo


Rock Forever

Recommended Posts

Привет.

 

От доста време искам да изсвиря солото на това парче и се хванах да го разучавам преди известно време като отговор на ужаса на сесията. Записа е правен в полеви условияс камерата на лаптопа. Има много грешки и звукът не е цвете,просто отпускам и си градя моята интерпретация малко по малко. Пускам го защото все пак това е музикален форум и вместо да се чудя как да изфилософствам мога да посвиря и да се видя къде съм. Ще се радвам на всякакви мнения,особено на критика :)

 

Благодаря за вниманието и поздравления за издържалите до края :)

 

По-здрави и наздраве :)

 

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен избор на песен : ) ..

 

Нека ти кажа моят съвет - слушай повече музиката!

Показване на техника е едно , правене на музика - съвсем друго! Липсва ти градацията!

Много бързаш - понякога един бенд за четири такта може да направи много по-добър ефект от 1010011 ноти : ) .

Особено когато си говорим за Пинк Флойд - едва ли е нужно да се напомня кой е Дейвид Гилмор..

 

Твоята интерпретация я разбирам - имаше прекрасни моменти , особено в играта с тремоло .

Малко забави и направи градация - в първата част трябва да звучи по-леко. Става скучно иначе : ) .

 

:offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговора. Наистина е полезно да прочета мнението ти като фен на вашата група :greenball:

 

Съгласен съм с теб на 100% И аз го чух,просто като свиря това парче се надъхвам и забързвам много - психика. Работя върху забавянето сега и изчистването на самото изсвирване,че с тея преходи направо изтрепвам рибата в реката :godbless:

 

Колкото до тремолото- взел съм идеята от концерта Пулс 94-та , нищо,че почти не звучи като него :)

 

Радвам се,че се е харесало поне от части. Ще пусна още нещо след сесията,за да видим израства ли лирическият герой и дали си е сменил струните най-после :offtopic-001:

 

Пийс и повече свирня

Редактирано от Rock Forever
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.