Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно Stagg Sw203 Cetu


Recommended Posts

Мисля да си купувам нова ел. акустична китара. Бюджета в който смятам да се побера е до 300 лв. Засега съм се спрял на STAGG SW203CETU-BK. Китарата е с активна електроника. Глава на грифа и тяло са от палмово дърво. Дървото на грифа и струнника са от клен. Ключовете са маслени. С 20 позиции. Метални-бронз струни. 4 лентов еквилайзер и вграден тунер за настройка на китарата. Китарата в БГ е на цена от 280 лв. Моля за мнение, понеже съм чувал доста негативни мнения за STAGG. Но аз съм на друго мнение след като чух този звук: цъкни тук. Ще се радвам, ако някой ми даде бърз отговор на въпроса.

Редактирано от Венцислав Върбанов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... китарите са евтини и като всички евтини китари си имат недостатъци, а и има шанс човек да попадне на бройка, която не е съвсем ОК, или пък на такава, която малко или много да се поизметне с времето.

Не мисля, обаче, че това е нещо характерно за Stagg непременно, а напротив, характерно е за всички евтини китари.

От тази гледан точка, мисля че китарката струва парите си. Повече не мога да ти кажа, понеже не съм пророк :).

Ако я избереш с човек, който разбира достатъчно и знае какво търси, шансовете да вземеш по-кофти бройка намаляват.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Просто ме интересуваше дали някой от хората тук във форума не е хващал този модел в ръка. Китарата и сам мога да я преценя, но реших да попитам, защото най близкият магазин до гр. Силистра е на 120 километра в гр. Русе. Там съм сигурен, че я имат в наличност понеже са вносители на STAGG. Нали знаете, че Българина обича да разбере всичко за стоката преди да похарчи парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Stagg SW206 и съм много доволен. Разбира се, не е кой знае какво но определено си струва. Колкото до модела, за който ти говориш, гледал съм много клипове в youtube и звукът е същият като на мойта китара. Щом си се спрял до 300лв, би трябвало да ти свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.