Jump to content
Българският форум за музиканти

екраниране на електрическа китара


rokoman

Recommended Posts

Начинаещ съм, свиря на Squier Strat и възможно най-малкото кубе Fender, които ми създават следните проблеми:

чувам пукане и увеличаване на шума в кубето при приближаване на пръстите на лявата ръка към струните. Практически всяко пипане на струна предизвиква пукане. Пробвал съм на същото кубе да свиря с друга китара - няма този проблем. Сменях и кабели - пукането и шума остават. Засега се оправям, като държа дясната си ръка допряна към тремоло-блока. По този начин нещата са прилични.

Мисля, че има гаф с екранирането на електрониката или с т. нар. маса - две теми, които така и не ми станаха ясни в училище. Изобщо, в тия науки хич ме няма.

Освен това ми се струва, че функционира само понциометъра за усилване-намаляване на звука на китарата. Въртенето на другите два не променят с нищо тона.

Въпросите към форума са: мога ли да направя нещо сам по тези въпроси под вещото ръководство на някой печен китарист

или да се обърна към специалист и кой е той - дайте данни за контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.