Jump to content
Българският форум за музиканти

Travel Guitar


posejdon84

Recommended Posts

здравейте на всички :) бих искал мнението ви относно киарите предназначени за пътуване. Малко съм нов в свиренето но имам голямо желание да се науча да свиря и тъй като пътувам постояно и малко се задържам в България нямам време за уроци ! скоро разбрах за марката travel guitar гледах ги в мазина модела който имаха е на цена 750 лв.. някой свирел ли е на подобно нещо подходящо ли е за начинаещ . спрял съм се на тях защото са компактни и може да се носят като ръчен багаж в самолет поне така ги дават в сайта им. Ще се радвам на мнения или ако имате други препоръки за някой друга по евтина марка ПОЗДРАВИ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потърси с търсачката, има вече подобна тема в този раздел.

моето мнение е, че ако се учиш тепърва да свириш е по-добре да се учиш на китара с нормален размер, било то електрическа или акустична.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата идея губи смисъл при условие, че не можеш да свириш! Първо бих ти препоръчал да се пробваш в свободното време, в което не пътуваш да пробваш някоя китарка за 100-150 лв. да видиш дали ставаш! С китара на път, както си го решил, да не стане "С деца на море" :). Ако усетиш, че имаш искра да свириш и искаш по-добре иди на 1-2 първоначални урока при някой учител и тогава реши дали си заслужава да даваш 750 лв. за нещо, което ще го мъкнеш само като "ръчен багаж"!

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами той проблема нее чак толкова в големината на китарата в смисъл аз може и голяма да си купя не че искам толкожа много мини китарка но обиновено се случва да пътувам с няколко прикачвания по целия свят и ако на едно летище ме пуснат ана друго ме спрат трябва да я оставям на летището ида заминавам без нея. чета тук коментари че обикновенно няма проблеми и са отзивчиви хората на все пак ?... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Travel Guitar не можеш да се научиш да свириш. Забрави. Нито постановка ще усвоиш, нито ще можеш да практикуваш на летището.

На Travel Guitar ще можеш да свириш, при това с компромиси, чак когато добре се научиш да свириш на кухарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е един ( и май единствен). Yamaha silent guitar. На практика гриф към който се добавят две "рамена". Освен че е удобна за пътуване, е много приличен инструмент. Няма никакъв проблем да сменяш между нея и "нормална " китара.

 

Също като теб пътувам много ( и в момента съм вулканизиран) и съм пробвал и травел гитар и ямахата. Ямахата е в класи на другото. Особено сполучлив е модела с найлонови струни.

 

/Пламен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за мненията малко информация ще може ли за тази ямаха като цени и откаде може да се купи че аз поне в магзините дето сам ходел таакова чудо не видях благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли марка Travel китари, или говориш за марката Traveler? Първото ми се струва клас инструменти, в който има доста марки и модели. Второто е конкретна марка. Може да има и марка 'Travel', но не съм я срещал.

 

Имам Traveler Pro от няколко години и ползвам точно по тези причини и в подобни ситуации (и в момента е в хотелската ми стая в Кувейт, не че имам премного време да си дрънкам - но пък го правя по летища и чакални, и дори понякога в самолета : )

 

Не бих бил така категоричен както някои колеги по-горе:

 

- няма причини да не може човек да се учи на такава китара: повечето са с нормален размер на грифа и доста удобни, дори в известен смисъл (височина и натегнатост на струните) може да са по-леки за начинаещи. Постановката по нищо не се различава от други китари: дори за свирене седнал имат сглобяеми придатъци за подпиране на коляното както би свирил седнал човек на нормална китара. От личен опит: разликата между акустична китара и (типична) електрическа е по-голяма, отколкото между всяка от тях и походната.

 

- Ямаха безгласните модели са много добри, но в никакъв случай не са "единствен отговор и решение". Аз предпочетох пред тях моята, защото има много по-разнообразни начини на използване: като електрическа, като акустична и като електро-акустична. Ямахите имат, доколкото съм виждал, само пиезо-адаптер, а Traveler-а има и магнитен single-coil с доста високоомна намотка и силен сигнал за типичен електрически звук; в комбинация с пиезото се получават интересни ефекти, а могат и да се разделят в стерео. Най-интересното е, че може и без двата: от дървеното тяло (колкото и малко да е то) през специална букса се изважда чисто акустичен звук (без батерии дори) със... стетоскоп! (медицински слушалки за 'преслушване' :metalist:. Много са ме зяпали по летищата като си дрънкам с докторските слушалки безгласно :thumbs_up: (А всъщност се чува един доста приличен акустичен звук в ушите). Друго предимство пред Ямаха е по-късата дължина (важно за ръчен/кабинен багаж), поради пълно отсъствие на глава - ключовете са в отсечката между началото на грифа и магарето.

 

Има и други марки и модели - малко търсене онлайн би ги извадило, но когато навремето търсих, Traveler-а убедително водеше по функционалност и възможности, затова го избрах. С усилвател (истински, не джобен) дори става за нормално свирене - джемил съм се по пъбове и клубчета наравно с нормални китари, и звука го бива.

 

С това не отричам никой от другите модели и марки - за всеки пътник си има влакове (или как беше там..), въпрос на вкус. Сега ми се спи, утре ще щракна някоя друга снимка и ще кача тук. Някъде из форума ще намерите едно записче, което бях направил на самолет по време на път (не ми гледайте куцото свирене - просто едно свидетелство, че китарката си оправдава името). Тези дни може да запиша и нещо ново и ще кача семпли.

 

Лека нощ -

:music336:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами той проблема нее чак толкова в големината на китарата в смисъл аз може и голяма да си купя не че искам толкожа много мини китарка но обиновено се случва да пътувам с няколко прикачвания по целия свят и ако на едно летище ме пуснат ана друго ме спрат трябва да я оставям на летището ида заминавам без нея. чета тук коментари че обикновенно няма проблеми и са отзивчиви хората на все пак ?... :greenangel:

Вземи си тогава каквато китара на теб ти харесва и хич да не ти пука...аз пътувам направо със стратокастерката като ръчен багаж с по няколко прикачвания и няма никакви проблеми, освен това в калъфа има място и за известно количество багаж...с кухарка ще е малко по сложно защото е по обемиста но като пренасяне като ръчен багаж също няма да имаш никакви проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за всички коментари чакам снимки от тая китарка точно за такава съм се насочил към марката traveler quitar за която спомена по горе гледах им сайта имат доста модели твоята китара от бг ли е? или от вънка си я зимал / Пламен / гледах ги и в нета да си япора4ам по интернет ако може някой да каже сайт в англия откадето е поръчвал и няма проблеми пазрувал съм от ebay англия и всичко е пристигало но сигурно има някой по добър магазин Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си бях харесал Washburn RO10 :thumbs_up:

WashburnRO10RoverTravelAcousticGuitarPackage.jpg

 

2344099826_81d32654c8.jpg

 

P.S. не е скъпа, около 220лв излиза някъде, но не знам дали я има в БГ

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обешах, малко снимки от моя Traveler Pro, които описвам подробно в раздела "Фукня"

 

4547672753_793d7ee543.jpg

 

4548793771_a0ba88b6e6.jpg

 

:girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.