Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

:):):)

 

Така се прави! Забравете записа и аранжимента, ниския (или високия) регистър... тука има история! Разказана по увлекателен, поучителен и приятно смешен начин; история, с която можем доста да се отъждествим при все различните ни житейски биографии - и да научим непознати думи и любопитни неща...

 

Това си е друг вид изкуство, в което разказването на история е по-важно от виртуозното музициране или убийствения звук. Не го бях чувал във форума и се радвам, че апетитът за такива неща не си е заминал с одъртялото ми поколение. Много ценно явление - тук и изобщо!

 

Сънчо го оприличи на Дилън, но той е много по-метафоричен. С по-земно конкретния разказ по-скоро прилича на песните на Том Пети (съратник на Цимерман от същото поколение, автор на култови песни - намерете и ги чуйте). Или, "по-близо до дома" (сегашният дом на Вяра) откаченият син на Единбург Майк Скот (може би го знаете от Waterboys - 80-тарска алтернативна банда, свирят и досега)...

 

Понятието 'кун-фу' ме умря :recourse: Народния гений е неповторим в сътворяването на нови думи с дълбоко символичен смисъл :) Други понятия не ми стават автоматично ясни, някои може би са чисто лични отправки към преживявания от периода...

 

И всичко това (май забравих да спомена) - с приятна музика, поднесено с подвеждаща лекота.. Дано слушателите на Дарик да го забележат и поискат отново - и да получат заслужения римейк.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто е качено във форума, това парче взе да ме "шпионира".

Викам си: "Не, не, има да се попрепипа в някои отношения."

Обаче то... няма-няма, докато припкам нейде из посоките на града, си намира пролука в ума ми и почва:

Дилафаа ще играе, баба.

На татка ви ще ви обадя и ще видите тогаз...

И просто ме 'гмурва' в собствените ми спомени от ваканциите. :unsure:

Мерси, Вяраааа! :lol::lol:

 

Моите летни спомени са по-"селски", доста поработвахме през летата. А и есените. Еее, джин "Карнобат"... нямахме. ;)

Компанията, в която дружахме, обаче, беше разнородна, защото родителите ни се бяха изпоженили по цяла България (Враца, София, Бургас, Пещера, Монтана), та и две деца си идваха от Румъния.

 

Нооо лафовете на нашия северозападен диалект са уникааални просто! (Няма да давам колоритни референции към други съфорумци и съответни резервати). :)

Примерно бабка, която ("сиромáшката") умираше от страх да не се издавим по реките и язовирите, викаше:

Стига сте търчáле по тиа връища и по тиа бáрища. Да не лецнете у нéкоа бабка, да се засръбнете с вóда, 'а се удáвите.

Речник:

бабка - дупка, трап

лецвам - пропадам внезапно и хлъцвам, захласвам се (от изненада)

Много благ мискинлък - трепна в очакване на карнобатския клип :)

 

Клип - хубаво, ама за сериен филм се е утепáло! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахха сериал...малеееее хахахах тва ще е яко...

Завръщането на изгонените (един свако така ни наричаше: "изгонените" или "командированите" от Бургас хахаха)

и нашата компания си беше бая разнородна,ние бяхме най-отблизо, имаше от Варна, от Пловдив, от Смолян и няколко шопи, дето много яко ги бъзикахме как приказват хахахахха(това беше много преди сърбизацията в българския да стане модерна :godbless:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момиче, много ти мерси за усмивката, която ми лепна! Ванката, солото е мазно и харно! Хвала за цялото парче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко! И много живо! Днес открих темата и яко се изкефих-още повече, че съм живял известно време там /наште по разпределение бяха в Карнобат/ и знам много добре за какво пее мацката! Поздрави, Вяра и успех-много си добра!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.