Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо като боса нова


Recommended Posts

хахах

Полифоне, дай го тоя форум насам да им пусна парчето за баба ми хахаххахаха

Ще играе дилафа, ей! :rulez::):hysterical:

 

 

Чедусно, Вяра, ама нека първо да направя художествен превод на текста на песента ти! Макар че да си призная, някои думички бая ме затрудняват! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за хубавите думи, Бицев! Старая се доста, и ме радва това, че някои хора го оценяват! :cheers2:

 

 

Относно западняшкия и по-конкретно френския манталитет, уви, си много прав. Не че всички мислят така, но по-голяма част са си баш такива. И в това е разликата с нашето мислене - когато някой чужденец ни запее, при това хубаво, на родния ни език, на нас ни става драго, че и горди ставаме и им се радваме съвсем естествено.

 

 

Най-странното е, че въпреки цялото високомерие, което усещам, започвам да се замислям, а бе от какъв зор наистина ще пиша музика на френски език, а не си творя изцяло на родния? Я, да си гледат работата франсетата! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полифоне, молим, не спирай с френската тенденция поне още малко! :)

Езикът, по моему, е състояние на духа и тази ти серия от парчета го потвърждава изцяло! :cheers2:

 

Какво ще кажат 'те', носителите на този език - знам ли?

Ако са умни, ще слушат какво им казваш ти..., а няма да реагират на формални признаци.

 

Нали не ги ругаеш (по някакъв елегантен полифоничен начин, някъде между редовете)? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно западняшкия и по-конкретно френския манталитет, уви, си много прав. Не че всички мислят така, но по-голяма част са си баш такива. И в това е разликата с нашето мислене - когато някой чужденец ни запее, при това хубаво, на родния ни език, на нас ни става драго, че и горди ставаме и им се радваме съвсем естествено.

 

 

Най-странното е, че въпреки цялото високомерие, което усещам, започвам да се замислям, а бе от какъв зор наистина ще пиша музика на френски език, а не си творя изцяло на родния? Я, да си гледат работата франсетата! :greenball:

 

Абе майната им на франчулята , дето се плюнчат за това изпълнение. Ти май ще се предадешоще малко! Пееш прекрасно и звучи добре на този език.Георги Минчев , също прекрасно пееше на френски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Polyphone:

аааа, не!щом така са се отнесли с теб, моя песен на френски НЕМА да има!!! да си гледат работата

Ще си карам на български, да е "автентично" :greenangel: , пък те ако не знаят какво е "перделик" или "сархош" да си купят карнобатско-френски речник хахахах

баси смешковците, да си слушат техните си музики, много им здраве!

между другото имам някви оферти за няколко блус гига в Париж... може и наживо да пробвам "Баба" как ще вър'и в Парррриииии

:music336::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Ангелинке, няма да се отказвам, единствено разни музикално-екзистенциални размисли са ме налегнали. :)

 

 

@Басурендер, не се предавам, но просто няма да си изпращам френските парчета да ги дразня, а след това и те да ме дразнят с тъпите си реакции. Нека си слушат Ванеса Паради! :unsure:

 

 

 

@Вяра, ще си подам документите при вас да ме вземете за бек-бас-вокал, преди тръгнете за Париж. Все ще се намери някой и друг тон в голяма октава за мучене, надявам се! :)

 

 

@Tani и @Същий, мерси за моралната подкрепа! Много ме радва това! :lol:

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Мого топличко звучиш....а на франсетата....здраве да е ....ех че хубавоооо :)

 

 

 

Благодаря ти! :)

 

Ето и коригираният и надявам се подобрен вариант :

 

 

http://soundcloud.com/polyphone/samba

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Very :thumbs_up::music336::singer::music::happy:

 

То ми е познато, ама не пречи да си опресня паметта: исках да кажа, че е мелодично, лежерно, слънчево.

И нещо атипично за теб - непосредствено и с цвят в пеенето (най-вече поради една все по-съзряла концепция за собствената ти музика!).

 

Знам, че французите ги 'боли глава' от теб (сигурно защото французойките са на противоположното мнение...) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо атипично за теб - непосредствено и с цвят в пеенето (най-вече поради една все по-съзряла концепция за собствената ти музика!).

 

Мерси, че го констатираш. Старая се да не е академично и суховато, пък дано се получава по-често

 

 

Знам, че французите ги 'боли глава' от теб (сигурно защото французойките са на противоположното мнение...) :hysterical:

 

 

Има нещо вярно... Има две френски бабки, луди фенки на моите песнички...Явно съм бил за друга епоха! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.