Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо като боса нова


Recommended Posts

Ето и най-новата ми композицийка. Надявам се да ви хареса, но и очаквам да ми кажете какво не ви звучи добре.

 

 

http://www.4shared.com/audio/Hh8wKUwL/je_vous_parlerai.html

 

 

текст - Claudine Helft,

музика, аранжимент, вокално и инструментално изпълнение Polyphonetsa :thumbs_up:

 

 

 

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновенно ми допада , това , което си направил. Много изразителен , специфичен глас , който ти говори ( дори не знам думичка френски)....Много изразително и с чувство! (това клише се ползва за да обяснят на децата как да си казват репликите в пиеската, но в случая е истина). ......и тези завъртания в панорамите са ужасни ! завива ми се свят....няма нужда от допълнителни изразни средства...Всичко друго си е на място и достатъчно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) До тук много добре, но за този стил трябва повече специфична дървена перкусия, клавеси например! :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновенно ми допада , това , което си направил. Много изразителен , специфичен глас , който ти говори ( дори не знам думичка френски)....Много изразително и с чувство! (това клише се ползва за да обяснят на децата как да си казват репликите в пиеската, но в случая е истина). ......и тези завъртания в панорамите са ужасни ! завива ми се свят....няма нужда от допълнителни изразни средства...Всичко друго си е на място и достатъчно!

 

 

Мерси много за добрите думи, 'Басурендер'

 

Относно панорамата, май си прав. Сякаш е излишно. Но нещо не са ми вред колонките и трудно долавям нюансите, за да преценя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) До тук много добре, но за този стил трябва повече специфична дървена перкусия, клавеси например! :(

 

 

 

 

Мерси, Лими!

 

Относно перкусиите си прав, но записвам с подръчните средства. Затова съм и писал "нещо" като боса нова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) До тук много добре, но за този стил трябва повече специфична дървена перкусия, клавеси например! :)

И аз смятам , че е "куул". От снощи до сега съм го чул поне 9-10 пъти, което рядко ми се случва с песен пусната във форума, а и изобщо. Радостна тенденция - няма редени барабани, беквокалите не са навсякъде! :) За панорамите може би е вярно. Относно клавеси и други - може да, може не. И така да си остане е добре, от друга страна нищо не се губи, ако се пробва с повече перкусии.

Айде, Вълчо искаме още! ;)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, много се радвам, че ти е харесало парчето! :)

 

"Радостна тенденция - няма редени барабани, беквокалите не са навсякъде!"

 

:)

 

Гледам да се вслушвам в съветите ти !

 

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно нещо за смесването - баса не е ли много назад и леко мътен? И вярно - разни перкусии може да дойдат добре, както и хубав мастеринг./ Много не разбирам от звукозапис, не е зле да се изкаже някой прифесионалист в областта./ :) Много малко му трябва на парчето, за да счупи френските класации. Само ти трябва френски псевдоним. ;)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тихичък е басът, ще го засилим. А е тъмен, за да не изпъква и той, че и без това китарите са доста светли.

 

За френския псевдоним не знам, но принципно франсетата не се кефат много, когато някой дръзне да твори на техния роден език, какво остава пък и ако се получи нещо добро. Дразнят се.

 

Така че няма да се получи работата с класациите. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за френските, но влезе в моята класация.

Нямам идея за какво пееш, тъй като не знам френски, но това не представлява никаква бариера в случая.

Не съм сигурна дали бих определила парчето като боса нова, но честно да си кажа: това хич не ме вълнува.

Кефи! :( и това е единственото, което има значение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, мерси, моме! Радвам, че ти е харесала песента. И че все пак се намират хора, които да ценят това, което правя :thumbdown::thumbs_up:

 

Одеве тъкмо ми песаха едни франсета, колко банално било парчето и изпълнението лишено от чувство, без да могат да се обосноват... :)

 

Въпрос на вкус явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За това ти говоря за френски псевдоним. Не е въпрос на вкус, а на шовинизъм. Ако те мислят за един от тях ще ти станат фенове. От друга страна, по-добре с по-малко фенове, отколкото да си франсе. ;) Още не мога да им простя 1998-ма! ;) Тиери Анри - чист французин от аристократична фамилия.... :angry: Само Даниел Алвеш ще ги оправи тия! :(

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

И още едно допълнение, Боби, цитирам в превод "Ти що не си пишеш на български, ами с френска музика се занимаваш?". Това е от френски музикален форум. ;)

 

И после що никой не им слуша най-новата музика... :)

 

 

Живи и здрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах

Полифоне, дай го тоя форум насам да им пусна парчето за баба ми хахаххахаха

Ще играе дилафа, ей! :):);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е боса нова, но пък е много готина песен, изпята с прочувствен маниер и много приятен, отличаващ се глас.

 

Останал ми е достатъчно френски да заслушам и разбера поезията, но и в най-добрите си времена не съм го знаел достатъчно за да отлича чужденеца. И при най-добро владеене (вкл. фонетично възпроизвеждане), родените французи сигурно улавят на кой не му е матерен. И са безпощадни в ксенофобията си.

 

В англоезичните страни хората са много по-толерантни към пеене на не-матерен английски, може би защото е станал световен език и се очаква да се чуят най-различни 'наречия'. Интересно е, че английската публика охотно аплодира французи, пеещи на скапан английски - но французите много по-трудно приемат англичанин (или който да е) да им пее на техния...

 

Може би по-лесно биха те приели ако си сложиш марокански псевдоним или някакъв от Мавриций или Реюнион :recourse: Според мене обаче просто ги игнорирай и си пей за публиката, която те харесва - а такава явно не липсва.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.