Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересен (д)ефект...


Jorko_Beliata

Recommended Posts

Преди известно време нещо специфично в работата на кубето (Marshall valvestate vs30r) ми ми направи впечатление:

При работа на чистия канал, с усилен драйв, чистия канал получава доста солиден бууст - и си звучи като лек драйв! А е чистия канал! Като намаля драйва, сигнала се изчиства.

Понеже не открих и намек за това в спецификациите, които успях да изровя от нета, се зачудих дали това е умишлено търсен ефект, или моята бройка в частност благородно се е бъгнала, осигурявайки ми още един "ефект" :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С усилен гейн на чистия канал става крънч. Подпри го с едно педалче отпред и г'лей

к'во става. Не се притеснявай, не е (д)ефект.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е звука на комбото.И моето макар и некъв китайски Фендер 65р си има естествен крънч при нацепен чист канал(да се учудиш на транзистора, или някой ненастроен тример).Точно затова си го взех(на тея пари, не че имах повече).А както каза Механика с едно бустерче отпред се е отрепало(комбинирано Морли дист и вах-вах просто ми залепна, и не ще да се маха) :thumbs_up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам пък един проблем, когато го дам усилвателя на втори канал, въобще не ми изкривява звука. Някой може ли да ми каже нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам пък един проблем, когато го дам усилвателя на втори канал, въобще не ми изкривява звука. Някой може ли да ми каже нещо ?

Може да пуснеш тема в раздела "Изработка и ремонт" там се въртят хора с много по-богат опит в браша отколкото тук[просто мисля,че проблема ти е за там]

Иначе относно проблема ти...може да е от много неща

-ниско ниво на изхода на китарата ти

-повреден предусилвател

-кофти кабели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.