Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за бас китара


demefan

Recommended Posts

Знам че звучи смешно на професионалистите, но не съм запознат. Въпросът е че имам бас и ел.китара и не знам дали ако си взема кубе за ел.китара, ще мога да използвам баса с него или ако си взема бас кубе, дали ще мога да използвам ел.китарата с него?

Кое в случая е по-добре да направя или всъщност не може да се правят такива простотии?

Друго което не ми е ясно е дали процесор за ел.китара, ще върши за бас и обратното.

Благодаря на помогнали те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш, вземи си отделно кубенца и за двата инструмента. Това определено е най-добрият вариант.

Ако можеш да си позволиш само едно кубе обаче, вземи китарно. Аз в момента процедирам по този начин...ниските се губят и пращи малко, но като цяло става.

 

Относно китарните процесорите...ако е приличен може и да ти послужи да си направиш някаква по-прилична бленда за баса...аз съм пробвал със Zoom 505 и дава отвратителен шум в централното, но за домашно свирене става!

 

:ph34r:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Мда ... значи ако искам стабилен звук, трябва да си взема явно предназначеното.

Проблема е че повече ползвам баса и много размишлявам да си взема ето това, но пък от друга страна, звука на един добър дист през ел.китарата е нещо доста по яко от който и да е дист за бас на който съм попадал.

Чудя се дали за 364 лв, колкото е горепосоченият амп мога да си взема два ампа (разбирасе с по малко мощност) за ел.китара и бас.

Благодаря за горните отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, доколкото разбирам ти сега тепърва се учиш да свирши, нали така? Ако е така и ампа ти е нужен за упражнения в къщи, вземи си 2 ампа по 15-20 Вата - напълно достатъчни са ти! 2ра ръка можеш да намериш и двата за по 100-150лв всеки. Даже аз скоро ще си продавам моя - 100 кинта му искам (20 вата е кубето)

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.