Jump to content
Българският форум за музиканти

Randall G3 150rh


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Кабинета е пробван с още 3 усилвателя и няма проблем. Главата също е пробвана от още 2ма човека и при тях няма проблем. Почти съм сигурен, че проблема е в различния импеданс, ама никой не казва дали кабела който съм пуснал е подходящ за целта... :)

 

Edit: Мислех, че тази лампа е в преампа... май доста съм се по-объркал... та каква лампа да взимам. Уикипедия казва ECC83, тука споменаваме 12AX7 и ECC81 - в крайна сметка всичко ли е едно и също? :)

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ четеш през редовете.

Виж какво съм ти писал за лампата.

 

За да намалиш ниските честоти, пробвай с по-малки стойности за С12. Този кондензатор влия на овърдрайв каналите.

 

С7 влияе на чистия канал. Правилото е същото: по-малки стойности, по-малко високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Failures with 12AT7EH, causing low output. Replace if needed with new 12AT7 or ECC81.

 

Безпроблемно съм слагал есс83 и брумът изчезва.

Рандал предлагат слагането на нова ECC81, а ти си слагал безпроблемно ECC83 (12AX7).

За това питах в горния пост. :)

Разрових се в нета и разбрах, че ECC81 има по-малко гейн от ECC83. Ако зависи от мен, предпочитам да сложа ECC83.

 

Имам чувството, че ще е по-добре да сложа еквалайзер в луупа от колкото да барникам по електрониката...

 

П.С. и от три поста насам никой не каза едно "да/не" за кабела който прави 2те моно в 1 стерео (за кабинета) :)

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което са искали да кажат Рандал е, че трябва да сложиш 12AT7 лампа, на мястото на твоята 12AT7EH. Тоест според тях трябва да си купиш 12АТ7 лампа

 

Моят опит е показал, че ecc83/12ax7 работи безпроблемно.

 

Все пак изборът е твой :greenangel:

 

 

усилването на лампата в този случай не оказва влияние. Както ти бях написал тя е част от крайното стъпало.

 

 

Това за кабелите май не го разбрах. Транзисторните усилватели, какъвто и твоя, не са с фиксиран изходен импеданс, и те работят в диапазона най-често 4-8 ома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"П.С. и от три поста насам никой не каза едно "да/не" за кабела който прави 2те моно в 1 стерео (за кабинета) "

 

Без да видя схемата мога да пиша само глупости. Не че със схема не мога.

Правилото е - какъвто импеданс иска усилвателя такъв товар трябва да му сложиш на изхода.

Ако го нарушаваш ще има последствия - в един случай незначителни, а в друг - пагубни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.