Jump to content
Българският форум за музиканти

Аранжор, миди, лаптоп


dlkoko

Recommended Posts

Истината е Reason но повечето от клавиристите не са свикнали да мислят в мулти трак аранжимент а в стилове и бленди ... така че ще ви е зор да стигнете до желания резултат...

иначе програмата е с необятни възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

няма такава функция.

там ви е грешката че търсите аранжори за стилове вместо да си напичете парчето като мултитрак

много работа е ама след това разликата е изключително голяма ...

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза, че не ползваме такива неща? Разликата е огромна. Когато искаш да свириш в реално време на живо с аранжер и най-добрата песен на секвенсер не върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям kalinpetkov. Аз ползвам и двата начина на работа според нуждата. Не ми се вярва с Реасон да се оправиш в реална кръчмарска среда. :hysterical: Тъй като колегата казва как били мислели музикантите само за стилове и бленди, всъщност знае ли как се прави стил за точно определена песен :happy: Моето клавирче си има една функция да конвертира от миди в стил......Когато някой иска да пее песента ми върви от аранжора там може се позамажат грешките, а когато аз си пея карам с мидито. Ако може да разясниш как ще се оправиш с мултитрака си ако певеца реши да прави поздрави да се черпи и т.н. а бакшиша кога ще го вземе то песента ще свърши а той може още да не е стигнал до припева :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Кой каза че ДОС не е удобен? От три години свиря с аранжора на Juzisound и Yamaha CS1x, само че операционната система е Линукс Slackware 11. Лаптопа е Pentium2 333mHz. Графичната среда е KDE. Емулатора за ДОС е DOsemu. Комбинацията е желязна и никога не ми е изневерявала на сцена. Предимства: ниска цена, бързо-оперативен, стабилен, лесен за подръжка, мултифункционален (в паузите спокойно може да си пускате мп3ки или да браузвате от безжичната мрежа на хотела).

 

А за ползващите Roland G600 вече има и подръжка на третата секция на ефекта - перфектно за солистични бленди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.