Jump to content
Българският форум за музиканти

Selftuning


moni

Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не мога да схвана смисъла - що за тъпотия ? Някакви моторчета във подобието на флойд , тунер и LCD дисплей , дет също него схванах за къв чеп е там !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да схвана смисъла - що за тъпотия ? Някакви моторчета във подобието на флойд , тунер и LCD дисплей , дет също него схванах за къв чеп е там !?

Често задавани въпроси:

 

http://transperformance.com/news/n_con.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами помисли го пак

може да разбереш смисъла на това

да имаш система която да ти настройва китарата на момента в какъвто

строй искаш :think:

дали няколко минути да въртиш ключове

или на секундата по време на свирене когато си

поискаш да си пренастроиш китарата

дали има смисал :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да схвана смисъла - що за тъпотия ? Някакви моторчета във подобието на флойд , тунер и LCD дисплей , дет също него схванах за къв чеп е там !?

Мда.точно с такава тъпотия свиреше Джими Пейдж на концерта в София и тогава се чудех за какво са му тия копчета на китара...и той тъп и китара и тя тъпа...ех....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен тва е пълен кенеф.Някои е нямал какво ново да добави към китарата и и е сложил тунер....ми то като е така да да си сложем по едно копче на китарата и като го натиснеш тя сама да авири

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех....както се казваше - 'това което нямам и никога няма да имам не е хубаво'

чудя се на някои хорица как не могат да проумеят величието на едно такова изобретение, което само би помогнало и не би навредило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето струва $2600 да ти го сложат на китарата... ;);) :wall:

 

Между другото, идея за подобно устройство ми се въртеше и на мен из главата, ама хората са го направили вече :)

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де, за това казах 'никога няма да имат' ;) то съмнява ме дали някой в българия въобще го има де ;) и все пак е хубава далаверка според мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех....както се казваше - 'това което нямам и никога няма да имам не е хубаво'

чудя се на някои хорица как не могат да проумеят величието на едно такова изобретение, което само би помогнало и не би навредило.

И да ми го дават в ръцете , не бих я взел . Според вас това дали ма голяма точност ??? Пък и струва само $2600 !? Защо Steve Vai , Malmsteem , да не изброявам още , не са си сложили такова "нещо" на китарата , кат е толкоз добро . Тая система не е от вчера или от днеска , че китаристите да не са я пробвали или да не знаят за нея .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не държа сметка на Вай и Малмстийн защо не са си сложили селфтунинг. и за да е 2600 гущера има защо. който иска слага - явно има такива и са доволни - който иска не слага. това е :) не е сложно да стигнеш до извода обаче трябва малко да помислиш преди да пишеш глупости ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех....както се казваше  - 'това което нямам и никога няма да имам не е хубаво'

чудя се на някои хорица как не могат да проумеят величието на едно такова изобретение, което само би помогнало и не би навредило.

И да ми го дават в ръцете , не бих я взел . Според вас това дали ма голяма точност ??? Пък и струва само $2600 !? Защо Steve Vai , Malmsteem , да не изброявам още , не са си сложили такова "нещо" на китарата , кат е толкоз добро . Тая система не е от вчера или от днеска , че китаристите да не са я пробвали или да не знаят за нея .

виж, това че малмстиин няма флойд на китарите си незначи автоматично, че тва енепотребен боклук или че пък щот китарата му е с 21 прага аиде сички с по 24 в кофата щот за нищо не стават, това си е въпрос на лично предпочитание, think ;)

 

за таз система - идеята кефи яко, ако имах възможност бих си сложил на едната си китара такава система и щях да забравя за другата и мечтите за още китари, които да са в различен строй :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се карали, бийте се ;)

 

Честно казано, от всички тунери, които съм ползвал- такива, конвенционални, никога не е имало случай да НЕ ми се налага после да донастройвам съвсем фино китарата по флажолети... Може пък хората да са намерили някакъв друг подход, но като цяло нямам доверие на какъвто и да е тунер освен на тоя в тиквата ми ;) Камоли пък да сложа нещо, което да ме е страх, че автоматично ще омаже китарата... но пък не съм пробвал, не знам- може системата да е успешна...

 

Все пак както колегата каза, факт е, че системата далеч не е нова и в същото време много малко КИТАРИСТИ са я използвали. Виж примерно за Buzz Feiten(май така беше) нещата стоят по друг начин

 

П.П.

Вижте какво пише в спецификацията:

Touch-up Accurate + / - 2 cents... Настройте си китарата като едната струна е +2c, другата -2 и т.н. и изсвирете някой акорд... ще се получи... интересно :) Но те и нормалните тунери при +-2c отчитат, че е настроена китарата

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представете си тази яка ситуация - на концерт сте , имате такава китара , не си носите друга , щото тази сама се настройва , свирите си и след малко - цък и китарата се *** * **** . Нещо просто отказва . Тогава вие сте *** * **** . Но пък дори да не откаже т'ва - може да спре батерията . В спецификацията пише , че издържа 120 минути . Само че хубавата батерия . Някоя батерия Тошиба (дет я шиба , я не шиба) издържа в един ефект 45 минути , та камоли в китара с моторчета .

 

пс. Много лошо - не може да се сложи на Jackson Rhoads , King V или нещо с по-изчанчена форма от тези които предлагат - Les Paus , Stratocaster , Telecaster .

 

joe_perry_signature.jpg

 

pss.Не може да се използва с тремоло ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.