Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с звукова карта Tascam


Killerbee

Recommended Posts

Проблемът е следния.Купих си Tascam us-144 с цел за свирене с ниска латенция с виртуални синтезатори на лаптопа.От самия софтуер на картата има 5 нива на латенция - highest,high,normal,low,lowest. Когато избера нормал,low или lowest латенцията наистина се подобрява,обаче звуковата карта се рестартира през 3,4 минути,и звука спира за 2,3 секунди и пак почва.Това се получава при всякакви програми - cubase , winamp,общо взето всички звуци от компютъра.При high i highest latency всичко работи без проблем,обаче латенцията става по-голяма и е дразнещо за свирене.Лаптопа ми е доста силен (2.2 intel core duo,4gb ram) и всички други програми са изключени ,свалил съм драйверите от официалния сайт , които са единствени за windows 7 . Дали може да е проблема заради windowsa ? Помагайте....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата ти има директ мониторинг...тоест при висока латенция може да я ползваш с директ мониторинг и не би трябвало да има проблем. Възможно е и да е от уиндуъса...докато не пробваш с чист инстал на ХР на същата машина няма как да се разбере дали е от него...отдели време за това важно е да се пробва...и със нов преинстал на 7-цата също може да пробваш. Друго което може да пробваш е да изключиш от биоса вградената карта и да пробваш как се държи тогава външната.

Принципно точно този модел ги прави тия номера с латенцията при рийл тайм прослушване от интернет или през медиа плейър - но при висока латенция не би трябвало да има проблем с това както казваш и ти самият. В кюбейз също не би трябвало да има обаче проблем с ниска латенция ако не ползваш обаче плъгини. Ако нямаш никакви плъгини и при ниска латенция без директ мониторинг ти забива - тогава може и да е от кюбейса ако не е легален. При 7-цата краковете на кюбейс не са много читави. При ХР нещата стоят по друг начин ;). Аз лично те съветвам да я подкараш на ХР и предполагам, че няма да имаш проблеми...друг е вече въпроса дали толкова държиш на уин7. Знам че е готин визуално, но вече е въпрос на преценка.:wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата ти има директ мониторинг...тоест при висока латенция може да я ползваш с директ мониторинг и не би трябвало да има проблем. Възможно е и да е от уиндуъса...докато не пробваш с чист инстал на ХР на същата машина няма как да се разбере дали е от него...отдели време за това важно е да се пробва...и със нов преинстал на 7-цата също може да пробваш. Друго което може да пробваш е да изключиш от биоса вградената карта и да пробваш как се държи тогава външната.

Принципно точно този модел ги прави тия номера с латенцията при рийл тайм прослушване от интернет или през медиа плейър - но при висока латенция не би трябвало да има проблем с това както казваш и ти самият. В кюбейз също не би трябвало да има обаче проблем с ниска латенция ако не ползваш обаче плъгини. Ако нямаш никакви плъгини и при ниска латенция без директ мониторинг ти забива - тогава може и да е от кюбейса ако не е легален. При 7-цата краковете на кюбейс не са много читави. При ХР нещата стоят по друг начин ;). Аз лично те съветвам да я подкараш на ХР и предполагам, че няма да имаш проблеми...друг е вече въпроса дали толкова държиш на уин7. Знам че е готин визуално, но вече е въпрос на преценка.:whistle:

Кюбейса не ми забива,звука прекъсва със всички програми. Май остава варианта да се инсталира Xp и да видим тогава какво ще стане. Между другото я пробвах на друг компютър с Xp и нямаше никакви проблеми,при ниска латенция всичко си работи и няма прекъсване . Ще се помъча още малко да разбера какво може да я бърка от 7-цата,ако не ще качвам xp няма начин....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си преинсталирал,пробвай със всички възможни драйвъри за US144 mk-аз съм със us 122l и чак когато сложих драйвърите за us 122MK ll ,тогава тръгна като ракета.Става дума за wihdows 7x64 ultimate при мен и почти същата конфигурация на лаптопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аз имам US-122L и имах подобен проблем като твоя и той се състоеше в това, че картата забиваше и изкарваше Not Recognized Usb Device.

Проблема го реших когато от Device Managera на XP-то забраних устройството TASCAM US-122L. Това забрани на картата да я вижда Windows, но тя иначе продължава да си работи и повече не ми е правила проблеми с забиване и такива неща.

Cubase и всички други програми я засичат и си работят с нея. Всъщност когато направиш стъпката от Device Managera ти забраняваш само WDM драйвера на картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.