Jump to content
Българският форум за музиканти

Sam Ash Guitar Shop Nyc


Hantov

Recommended Posts

Независо от цените, аз съм на мнение че ментета тук не ни трябват - някои фирми са работили 10ки години да си създадат имидж, а тук него го правят на нищо с купищата фалшикати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не става дума за фалшификати или не. предлагането е такова каквото търсенето. ако в БГ се внасяха само оригинални УС фендери или общо казано само оригинални инсрументи никой нямаше да купува. тогава всеки щеше да ходи навън да си взима ментета. защо ли? начинаещ китарист който не е хващал китара досега би ли дал 2000 лв за китара? естествено че не. по скоро 200 :happy: а професионалистите които искат хубави инструменти - винаги могат да си ги намерят. никой не ви е виновен че купувате боклуци с ясното съзнание че са такива :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става дума за фалшификати или не. предлагането е такова каквото търсенето. ако в БГ се внасяха само оригинални УС фендери или общо казано само оригинални инсрументи никой нямаше да купува. тогава всеки щеше да ходи навън да си взима ментета. защо ли? начинаещ китарист който не е хващал китара досега би ли дал 2000 лв за китара? естествено че не. по скоро 200 :) а професионалистите които искат хубави инструменти - винаги могат да си ги намерят. никой не ви е виновен че купувате боклуци с ясното съзнание че са такива :)

Правилнооо :o

ако взимам например китара на детето си в 5 клас, няма да му взема страт я...така че и в БГ си се намира всичко, но по-скъпо и по-трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз нямам нищо против в БГ да се продават евтини китари, ама нека на тях не пише Фендър например... И аз съм начинаещ, и аз не искам да дам луди пари за марков иструмент, ама вместо да си купя мента Фендър за 500 лева бих си взел примерно истинска Ямаха Пасифика за тия пари... Надявам се ме разбирате - ясно е че трябва да има китари за всеки ценови диапазон, нека все пак обаче не се злоупотребява с големите марки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакай малко колега, за какви злоупотреби говориш? това че пише фендер според теб какво означава? ....да точно така - китарата е марка фендер. просто е произведена в мексико прмерно и е от тка наречените бюджетни серии. а това че предпочиташ да си купиш ямаха - ами купи си никой не те спира :)

с другите марки нещата стоят по същия начин - има евтини джаксони - боклуци. има и такива за по 2000 $

а това че нещата се намират трудно - не е вярно. ако имах 2000 $ паля колата, отивам в бургас на 20 километра и след 15 минути се връщам с чисто нов стратокастер маде ин УСА ;) обаче нямам.

много отклонихме темата ми се струва. и все пак да отбележим - навсякъде има евтини китари. и в щатите, и в англия.....където дфа отидете все има евтини и скъпи китари. всеки според джоба и според нуждите си. на мен китара за 2000 $ няма да ми върши повече работа от тази която имам в момента, затова съм преценил да си купя такава китара и такава съм си купил ;) преди години когато не можех да свиря(аз и сега не мога де) си взех едно скуаерче и бях доволен. ама да не изпадам в автобиографични данни сега...едва ли на някой ще му е интересно ;)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече отбелязах справка в каталога на Фендър на официалния им сайт показва че те по-евтини китари от за 527$(произведени в Кореа мисля) не продават, а тук чух(но не съм виждал) че се продавали Фендъри нови по 500 лева(че и надолу)... Според мен нещо в цялата история не е наред, освен ако за тук няма някакви преференциални цени в което силно се съмнявам... Иначе ми е пределно ясно къде се прави Фендър за 2000$ и къде такъв за 500$...

Редактирано от Lord_Bad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече отбелязах справка в каталога на Фендър на официалния им сайт показва че те по-евтини китари от за 527$(произведени в Кореа мисля) не продават, а тук чух(но не съм виждал) че се продавали Фендъри нови по 500 лева(че и надолу)... Според мен нещо в цялата история не е наред, освен ако за тук няма някакви преференциални цени в което силно се съмнявам... Иначе ми е пределно ясно къде се прави Фендър за 2000$ и къде такъв за 500$...

в грешка си. сигурно са ти говорили за Скуаер, които са дъщерна на фендер и много хора - особено незнаещите и бъркат. определено си в грешка, така че първо проверявай фактите и после прави такива смели изказвания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм виждал такива китари, както отбелязах мои познати ми споменаха - повярвай ми - знам кои са Фендър и кои Скуайър от Фендър... Ако пак прочетеш поста ми ще видиш че всичко в него си е съвсем вярно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм виждал такива китари, както отбелязах мои познати ми споменаха - повярвай ми - знам кои са Фендър и кои Скуайър от Фендър... Ако пак прочетеш поста ми ще видиш че всичко в него си е съвсем вярно...

Вярваме ти, че знаеш кои са Фендер и Скуаер, но не вярваме, или поне аз не вярвам на твоите познати :)

 

Ако се разходиш до РФ, ще видиш че толкова евтин Фендер просто няма. Последно като ходих там имаше мексикански и американски, като цените им се въртяха около 1500 - 1600 левчета. Не знам точните цените, защото това определено не ми е любима марка китари, а и по принцип не помня такива неща, но определено щях да запомня ако бях видял Фендер за 500 кинта.

 

Може да са се объркали като са гледали някакви Скуаери. На главата на Скуаера пише "Squier By Fender".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В крайна сметка успях да пипна уникални китарки, които бяха в отделна стая в която се влиза с придружител  само и не се разрешават снимки...

@Hantov - ще светнеш ли "обикновенното" население на форума, за какви уникални китари става дума и защо да ги изолирали в отделно помещение с уникални мерки за охрана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В крайна сметка успях да пипна уникални китарки, които бяха в отделна стая в която се влиза с придружител  само и не се разрешават снимки...

@Hantov - ще светнеш ли "обикновенното" население на форума, за какви уникални китари става дума и защо да ги изолирали в отделно помещение с уникални мерки за охрана :)

старички Фендери и Гибсъни....например Gibson ES335 от 1958 и един от първите 80 бройки Flying V имаше. И някакви други, но тия съм запомнил. То не беше със специални мерки за охрана, ами просто се влизаше в стаичката с тези китари само с придружител от персонала на магазина, то там си имаше човек постоянно поне докато аз бях там. А иначе предполагам, че са ги сложили в отделно помещение заради цената им, и да гледат кой ги пипа и как се отнася с тях :) , защото дугите както си висяха и си взимаш която ти е кеф, имаше си столчета и си свириш колкото си искаш, явно не искат да е така с онези, не че ще им направят нещо де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki123bg,

Ами точно това е - и аз съм убеден че такива няма - и просто ако случайно е пишело на тях Фендър наистина то това са някакви фалшификати(разбирай в смисъл на фалшиви пари, имитацията е съвсем друго нещо - при нея не претендира че качеството и е на Фендър). Спора е безсмислен де, дано си прав - това ми вдига магазина РФ в очите, аз все имам път натам и все нямам време да ида да видя лично... А в горния си пост бях написал Скуайър от Фендър (Squire by Fender), дали не знам какво пише на главите им :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki123bg,

Ами точно това е - и аз съм убеден че такива няма - и просто ако случайно е пишело на тях Фендър наистина то това са някакви фалшификати(разбирай в смисъл на фалшиви пари, имитацията е съвсем друго нещо - при нея не претендира че качеството и е на Фендър). Спора е безсмислен де, дано си прав - това ми вдига магазина РФ в очите, аз все имам път натам и все нямам време да ида да видя лично... А в горния си пост бях написал Скуайър от Фендър (Squire by Fender), дали не знам какво пише на главите им ;)

Спор няма, просто ми стана интересно. Тук ставаше въпрос за твои познати, които били видяли някакви фалшификати. Въпросът е не дали ти знаеш, а дали те знаят.

 

Разбира се, че може да има фалшива стока и има предостатъчно такава където и да се огледаш - дрехи, парфюмерия и какво ли още не, но при положение че някаква марка има официален дистрибутор за България е малко абсурдно някой да се оплаква от такива неща. Като искаш оригинал - отиваш и си купуваш от техен магазин и това е.

 

Колкото до РФ - това са фанатици на тема Фендер и точно заради това си е направо виц коментара, че в БГ не може да се намери оригинален Фендер.

 

Както и да е, темата беше за някакакъв магазин за китари. В такива места винаги се чуствам като малко дете в сладкарница, но като гледах снимките не видях нито една китара, която да ми привлече погледа. Въпреки това с удоволствие бих се разходил из този магазин. В същност ако живеех близо до него, вероятно всяка събота или неделя щях да се отбивам - просто ей така да се поразходя сред музикални инструменти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нямаше да сбъркаш, аз никога не съм бил в голям музикален магазин - дори и тук в БГ и сигурно ще се разтопя от кеф на такова място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.