Jump to content
Българският форум за музиканти

Ultra-g Gi100 и може ли да се получи True Bypass при него ?


thw

Recommended Posts

Здравейте, порових из форума, но не открих подобна тема и реших да отворя нова. Надявам се по-разбиращите от hardware колеги от форума да ми обяснят как стоят нещата.

Отдавна имам ULTRA-G GI100 и съм много доволен от него като цяло и бих го препоръчал на всеки. Имам 1 въпрос обаче - може ли някак си да се "модне" по такъв начин, че да се получи true bypass, тъй като го ползвам на батерия само и доколкото знам, когато се свържат входа и изхода Di box-a започва да работи и по този начин дори и да не се използва батерията заминава. Още 1 въпрос - кога по-точно започва да се хаби батерията - както казах когато се закачат кабели към входа и изхода, или е нужно да има закачена китара на входа и амп на изхода примерно ? (хаби ли се батерията на Di бокс-а когато просто има кабели в входа и изхода или започва да се хаби, когато веригата се затвори ?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам дилей от същата фирма.В упътването си пишеше да не оставям включени кабели във входа и/или изхода за да се запази по-дълго време живота на батерията.Упражнението беше следното-купувам батерия ,слагам,свиря примерно два часа и на следващия ден батерия йок.Следващото упражнение беше да не оставям кабели включени в ефекта-купувам батерия,слагам,свиря два часа а на следващия ден батерията умряла пак.Започнах да го храна с едно адаптерче но пък се оказа че ако не е на същата фирма и леда свети при изключен ефект...Кофти момент е ключето за превключване ,което е монтирано на самата платка.Ако беше като нормален footswitch тогава лесно, но с това ключе на платката незнам дали ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая е по различно.

Ако свързваш Ди-Бокс-а в микрофонен вход на миксера, батерия дори не ти е нужна защото е налично "Phantom power".

Нямам никаква идея за какво ти е тоя true bypass на DI-Box!!!? Този модел дори няма копче за вкл/изключване :)

Изяснил ли си си за какво ти служи това устройство?

Прочети ТОВА, мисля че ще ти е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролята на Di-box-а, най-често е да разделя входната от изходната верига по постоянен ток, както и да разделя галванически веригите. което прави напълно безмислено използването на байпас в това устройство. Ако при байпас всичко е ОК, тогава за какво ти е DI-BOX?

Като за начало, бих те посъветвал да прочетеш книжката и да видиш какво пише по въпроса за батерията.

Предполагам, че когато кабелите са изключени тя не се хаби.

Това може и да се измери.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Знам много добре за какво служи устройството. Просто искам да си спестя включването и изключването на кабелите (мързел)

Идеята ми беше аз да си сложа превключвател за да си го вкл когато ми е нужен Di-box-а, а през останалото време кабелите да са ми свързвани и батерията му да не се хаби.

Редактирано от thw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно тук има хора с излишни пари след като става въпрос за захранване на ефекти с батерии. Лично за мен тази идея винаги е било някакво необяснимо недоразумение особено след като този проблем може много лесно да се реши еднократно със закупуването на съответния адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да си сложа превключвател за да си го вкл когато ми е нужен Di-box-а, а през останалото време кабелите да са ми свързвани и батерията му да не се хаби.

 

Значи не ти трябва никакъв байпас, а ключе за батерията.

Но тогава пък, ще трябва да го щракаш, което пак си е работа :godbless:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава с гласова команда да се направи , да се вклчва и изклюва :girl_cray2:

 

@ Gregg, ULTRA-G GI100, във фабричния си вид, няма възможност да се захранва с адаптер .

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам едно нещо ULTRA-G GI100 е пасивен ди бокс , с вграден тъп кабинет симулатор.

 

Когато не ползваш симулатора дибоска няма нужда от захранване - за какъв ти е тая батерия ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше да минава (непреобразуван) сигнал през Di-box-a когато е изключен, а ако си сложа ключ на кабелите за батерията мисля че няма да реши проблема ми нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно да има активни буфери на входа и пасивен изходен трансформатор в тоя случай няма как да работи без захранване - ако е така извинявам се за горния пост.

 

Най лесно може да се разбере ако някой притежател извади батерията и пробва дали работи устройството със изключена кабинет симулация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.