Jump to content
Българският форум за музиканти

Странен проблем


Mephistopheles

Recommended Posts

Аве пичове, може да ви се стори странно, но напоследък имам една неприятна несгода... Досега винаги съм свирил с китара (ел.) с класическа форма - dinky или каквото е там.. ама ся като си купих RR открих нещо "интересно" - грифа ми е по-тежък от тялото и свободна китарата ми се накланя наляво(грифа пада надолу) и трябва постоянно да я придържам с ръка. Принципно това не е проблем, но когато свиря соло или нещо с повече pointing губя опора и грифа пак се накланя което следователно прецаква всичко. Знам че ще ми кажете че с времето ще свикна, ама ако можете тези които сте свирили на такава китара (с такава форма) да ми кажете вие как се справихте с това.. има ли някви пинизи... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подпирай я с крак от долу използвай формата й има си и предимства

ако искаш погледни какво прави Chris Holmes :cheers: в "I wanna be somebody"- W.A.S.P. или просто я вдигни повечко (като Karl Logan) ако не ти се правят каскади :guitar: . Споко свиква се :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел имаше същия проблем и съм пробвал китарат верно не е мн приятно. долната част(нз как да му кажа на V-то долното :headbang:) го подпираш в крака и се свиква а и така на мен по-ми харесва как изглежда :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувал съм че ако има такъв момент значи китарата не е наред, принципно не би трябвало грифа да увисва ма това е то, ефтините серии често имат проблеми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувал съм че ако има такъв момент значи китарата не е наред, принципно не би трябвало грифа да увисва ма това е то, ефтините серии често имат проблеми ...

пак ще се заям с теб, с риск да разбудя спор, обаче ще ти кажа че говориш глупости отново. откъде стигна до извода че китарата има проблем? това се получава защото на този тип китари телата са по-леки. не на всички - някои са направени от по-тежка дървесина. обаче при тези които са направени от лека - съкс. но обределено не трябва да броим това за проблем. айде сети се защо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.