Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за Stagg I300*?


Lord_Bad

Recommended Posts

Хехе, такива отговори малко ме обиждат най-малко защото съм прегледал тези теми(все пак седят най-отгоре в форума и трудно се пропускат...) и точно там видях че един пич си бил купил Стаг И300 за 290 лева тук някъде. Прецених, обаче, че с оглед на желанието ми разбера повече за вашето мнение за този инструмент е разумно да пусна нова тема....

евала ти праим щом си погледанал :) моето мнение е че тия стагг електрическите специално - не струват. поне евтините модели. няма смисъл да я вземаш. по добре некой скуаер или ямаха за тия пари :)

Приятелю, свиря на STAGG R 500 TS от година и мако, и това дето го мислиш за тая марка е много погрешно.Първо искам да кайа(както бях казал е една по-стара тема)че за цената си е много приличен инструмент и има всичко от което се нуждае един долу-горе напреднал музикант.А относно такива мнения ,като: "тия стагг електрическите специално - не струват" само говорят че даже не си се докосвал до тази китара или до I 300 например.Та, искам да кайа още нещо, а именно че съществуват и други достатъчно кадърни инструмрети под нетолкова известни марки като Ibanez, Jackson и т.н. Това мое мнение е в следствие на база за която мога да кайа нещо!!! Надявам се не съм засегнал никого!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Предлагам ти една Ария оригинална японска тип 'Страт' за 350лв и един Wаshburn Steve Stevens модел с флойд за 650 лв,мога да ти пратя и снимки ако искаш,а колкото до Стаг-а,си вземи някоя Ямаха или Джаксън за около 400-500 лв или Ибанез стига да намериш за тия пари някой сносен

Арията е златна китара жалко че нямам пари да я купа :):);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, такива отговори малко ме обиждат най-малко защото съм прегледал тези теми(все пак седят най-отгоре в форума и трудно се пропускат...) и точно там видях че един пич си бил купил Стаг И300 за 290 лева тук някъде. Прецених, обаче, че с оглед на желанието ми разбера повече за вашето мнение за този инструмент е разумно да пусна нова тема....

евала ти праим щом си погледанал :P моето мнение е че тия стагг електрическите специално - не струват. поне евтините модели. няма смисъл да я вземаш. по добре некой скуаер или ямаха за тия пари :P

Приятелю, свиря на STAGG R 500 TS от година и мако, и това дето го мислиш за тая марка е много погрешно.Първо искам да кайа(както бях казал е една по-стара тема)че за цената си е много приличен инструмент и има всичко от което се нуждае един долу-горе напреднал музикант.А относно такива мнения ,като: "тия стагг електрическите специално - не струват" само говорят че даже не си се докосвал до тази китара или до I 300 например.Та, искам да кайа още нещо, а именно че съществуват и други достатъчно кадърни инструмрети под нетолкова известни марки като Ibanez, Jackson и т.н. Това мое мнение е в следствие на база за която мога да кайа нещо!!! Надявам се не съм засегнал никого!!!

много неща 'каЙа' ама нищо не каза. и аз преди бях убеден че скуаер за 300 лв е най-добрата китара ама...... :godbless:

може просто да си попаднал на сполучлива бройка. тези които аз съм пробвал - :godbless::godbless:

за това казвам че е по-доре да си купи ямаха или ибанез, където вероятността да нацелиш сносен инструмент е доста по-голяма. това ми беше мисълта :)други въпроси имаш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си всичко друго само не и Стаг :godbless: а иначе Скуайера на първо време ще ти свърши работа ....

Ехехехе..човек като е предубеден...няма лек просто...Скуаер? Ами аз до сега на Скуаер със удобен гриф не съм свирил, Стаг правят много по удобни грифове..отностно звука...този модел има доста по добър звук от един скуаер Старт за същите пари...Yamaha 121 ERG - сори братче че щти го кажа ама..първиа път(преди 4 години) когато хванах такава китара ми се стори супер яка..като я хванах след 1 година...абсолютна пръчка...а и още нещо китара втора ръка наи-добре не си копувай...новото си е ново..особено когато става дума не за техника, аз за инструмент...такаче комплексрачеата като чуйте Стаг..недеите да казвате "уааа дървета" при положение че съм сигурен че 60 процента поне от вас дори и не са хващали Стаг, ама да не останат и те по назад!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е, за китара, която по качество на изработката не се различава съществено от истински американски Фендер 215 денги си е направо кощунствена цена.

Айде, спирам дотук, че да не изръся някоя глупост (: Take care :godbless:

Ейййй..бах маа му....аз им се чудя тия хора тогава що ходят да дават хиляди за щатски фендери, при положение че Скуаер за 215 лв.(вероятно правен нейде в корея)не им отстъпват! :godbless::godbless::P ами братче ти глупоста вече я изтърси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, аз съвсем се обърках вече...

По принцип ако имах доста кинти едва ли щях да мсиля много - аз съм фен на Фендър и щях да си взема един Страт, но тъй като нямам се налага да задам още няколко въпроса:

1. Защо Squier Showmaster ги няма на сайта на Squire - там има само Страт и Теле? Да не са някакви ментета тия тука(не че ми е ясно какво значи менте на имитация де)

2. Тая Ямаха RG 121 става, не става ли - чух че била 360 лева, това ми я вкарва в бюджета - който е около 400 лева за китара и 200 за кубе(него съм го избрал - Фендър ФМ 15Р)

3. На ел. Стаг какво точно не им става - не са удобни, адаптерите ли не стават, или има и други проблеми - коментари от рода на голяма пръчка е не ме ориентират, акото тръгна да обикалям поне да знам за какво става дума...

4. Аз не чакам за тия пари китарата да звучи като Гибсън SG, и все пак ми се ще да не свири като избушен ауспух...

5. Ако има някфи прилични имитации на Страт или на някои Ибанези ще се радвам ако ги споменете.

 

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи човече..имитация на Старт...нашия китарист свири с Фактор-Ню Лайн модел Старт...за тази китара с ръка на сърцето мога да кажа че вади много добър чист звук...китариста ни свири със Дисторшън Бос МТ2 и звука малко му куца защото китарата е със сингъл адаптери и няма Хъмбъкър и затова няма таква силна ударност на звука за по тежко свирене, но и това ни устройва, апак и все пак това е от така наречените..среден или нисък клас китари...значи за звука който си мисля че търсиш мисля че такава китара ще ти свърши работа, мисля че цената и е около 320 лв.

Щом не искаш да чуваш определения като "пръчки", или "това не струва" , просто недей да пускаш темата тука..тък хората са със много краини мнение, което според мен не е правилно за този форум..аз ти казвам от опит че във форум трудно ще намериш мнение като твоето...затова иди пробваи сичките китари които си набелязъл и реши коя ти пасва..много е относително да питаш коя коитара да си купиш при положение че не си пробвал!

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах точно такава китара смятам че е много добра (по скоро формата беше повече като Jackson Dinky с белите триъгълници вместо точки по грифа) но я продадох ,поради финансови затруднения на колегата Alexthegreat ,който остана и той доволен.Адаптерите даваха добра атака ,не шумяха ,вярно не са ЕМГ или димарзио ,но са прилични .Грифър също удобен беше 22 позиции не бяха джъмбо фретс .Искам да ти препоръчам както някой по нагоре те посъветва да отидеш до магазин Фактор има няколко Washburn от 260-400 лв да ги тестваш ,или пък също Фактор Ню Лайн 250 лв имитацията на Лес Пол отиди и в магазина където продават Стаговете също пробвай всички и прецени .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, аз съм решил да пробвам доста китари, но проблема е че съм адски зает. Мога само в събота преди обяд да навестя някои магазини и затова гледам да набележа нещо още от вкъщи. Е да и технополис в неделя... Аз ако разбирах повече нямаше да питам много - но свиря наистина отскоро и честно казано не съм сигурен дали сам мога да отсея качествата на китарите, а моите приятели дето по-разбират често коментират китарите като в форума - тая е дърво, тая е топ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, такива отговори малко ме обиждат най-малко защото съм прегледал тези теми(все пак седят най-отгоре в форума и трудно се пропускат...) и точно там видях че един пич си бил купил Стаг И300 за 290 лева тук някъде. Прецених, обаче, че с оглед на желанието ми разбера повече за вашето мнение за този инструмент е разумно да пусна нова тема....

евала ти праим щом си погледанал :) моето мнение е че тия стагг електрическите специално - не струват. поне евтините модели. няма смисъл да я вземаш. по добре некой скуаер или ямаха за тия пари :)

Приятелю, свиря на STAGG R 500 TS от година и мако, и това дето го мислиш за тая марка е много погрешно.Първо искам да кайа(както бях казал е една по-стара тема)че за цената си е много приличен инструмент и има всичко от което се нуждае един долу-горе напреднал музикант.А относно такива мнения ,като: "тия стагг електрическите специално - не струват" само говорят че даже не си се докосвал до тази китара или до I 300 например.Та, искам да кайа още нещо, а именно че съществуват и други достатъчно кадърни инструмрети под нетолкова известни марки като Ibanez, Jackson и т.н. Това мое мнение е в следствие на база за която мога да кайа нещо!!! Надявам се не съм засегнал никого!!!

много неща 'каЙа' ама нищо не каза. и аз преди бях убеден че скуаер за 300 лв е най-добрата китара ама...... :godbless:

може просто да си попаднал на сполучлива бройка. тези които аз съм пробвал - :no::cheers:

за това казвам че е по-доре да си купи ямаха или ибанез, където вероятността да нацелиш сносен инструмент е доста по-голяма. това ми беше мисълта :)други въпроси имаш ли?

Че аз питал ли съм те :think: :no::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли се замислял за нещо втора ръка- има дости добри оферти и тук- във форума.Те определено си заслужават повече от тия неща дето ги пускат по магазините. Пък и някои от тях са в ценовия диапазон, който си посочил . Аз едно време си бях зел един Ibanez ех за 250 лв- определено беше в пъти по-добър и като звук, и като допир от некви squier, jackson, stagg и всякакви такива лайна, които продават сега (никой да не се обижда)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейййй..бах маа му....аз им се чудя тия хора тогава що ходят да дават хиляди за щатски фендери

Щото като излезе щатския музикант пред многохилядната публика, на китарата му да не пише Squier, а Fender :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си всичко друго само не и Стаг :) а иначе Скуайера на първо време ще ти свърши работа ....

Ехехехе..човек като е предубеден...няма лек просто...Скуаер? Ами аз до сега на Скуаер със удобен гриф не съм свирил, Стаг правят много по удобни грифове..отностно звука...този модел има доста по добър звук от един скуаер Старт за същите пари...Yamaha 121 ERG - сори братче че щти го кажа ама..първиа път(преди 4 години) когато хванах такава китара ми се стори супер яка..като я хванах след 1 година...абсолютна пръчка...а и още нещо китара втора ръка наи-добре не си копувай...новото си е ново..особено когато става дума не за техника, аз за инструмент...такаче комплексрачеата като чуйте Стаг..недеите да казвате "уааа дървета" при положение че съм сигурен че 60 процента поне от вас дори и не са хващали Стаг, ама да не останат и те по назад!

за удобството на грифа е индивидуално.На мен наи ми пасва на ръката Ibanez JS :lol::):lol::P ама не мога да си го позволя....както и да е тва е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.