Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми струни


blago9696

Recommended Posts

Преди малко от лигавене скъсах две струни 1-ва и 4-та.Можете ли да ми препоръчате добри струни за акустична китара.Да не са много скъпи щото все някога ще се скъсат.Няма да са вечни.От Пловдив съм.Предишните струни ги взех от един магазина до джумаята.На вратата на магазина пишеше Dynacord.Струваше ми се малко мъничък защото като гледах сайта мислех магазина по-голям.Взех ги за 3 лева :girl_cray2: Не бяха кой знай какви ама пак ми свършиха добра работа.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей

 

аз лично свиря със струни еликсир - много харесвам звука им, а освен това при моето нередовно свирене вече стоя с тях повече от седем-осем месеца без да ги сменя

недостатъкът им е, че са скъпи - 28 лева е най-ниската цена, на която съм ги намирал

 

много от хората тук ще ти препоръчат струни earnie ball, които са на цена 10-12 лева

не съм ги пробвал, но ги ползват наистина много хора, което едва ли е случайно

 

друг вариант е d'addario - виждал съм ги и по осем лева, т.е. са сравнително евтини, но за мен - нищо особено като звук и издръжливост

 

 

аз като започвах да свиря(не че сега не съм в началото, но само по умения :D), си мислих, че ще отворя тема и някой ще ми препоръча най-яките струни, които толкова ще ми харесат и ще свиря с тях до края на живота си...разбира се, по-лесно и ефективно се оказа да си купя какви да е струни, следващия път някакви различни и така два-три пъти, докато не реша, че съм доволен

съветвам те да разгледаш темите, в които този въпрос вече е дискутиран, за някакви общи насоки и да постъпиш и ти така

 

 

пп не е зле, освен на марката, да обърнеш внимание и на размера на струните

обикновено акустичната китара звучи най-добре(и вярно) с определен размер струни и при смяната им се налага сет-ъп

аз си сложих струни, по дебели от тези, с които дойде китарата, и трябваше да я там на лютиер за лека интервенция

 

 

поздрави

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря много!

 

Да ви питам при смяната на дебелината на струните какъв по точно сетъп трябва да се прави защото за пръв път ще си зимам струни тея кадето бях с тях ме изкараха много месеци.?Задължително ли е да се кара на лютиер или нещо подобно?Нямам си напредстава.

 

Благодаря предварително!

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар! IgniteAll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако китарата ти е за метални струни:

Така, вземи си същия размер струни, като тия, с които китарата ти свири добре, за да си нямаш главоболия. Вземи и същия тип(предполагам фосфор/фосфор-бронз). По принцип Фосфор-бронз потъмняват по-бавно.

Промяната на дебелината води до промяна в напрежението, което действа на грифа. Освен това, интонациите се изместват.

Понякога последното е поправимо(макар и да налага някои интервенции при акустичните китари), но някои китари просто не се интонират добре с осезаемо по-дебели или по-тънки, или пък различни като материал струни, от тези, за които китарата е предназначена.Често префектно читави китари биват обвинявани в пълни небивалици като например, че прагчетата им не са поставени правилно, само заради неспазване на последния съвет.

 

Аз не препоръчвам смяна на струните с много по-дебели, но дори по-тънки да слагаш, мисля, че ще е добре да я види лютиер.

Но в никакъв случай не се оливай с дебелината, освен ако няма да свириш в нисък строй. Имай предвид, че дори китарата да има шиш в грифа, при акустичните китари, предният капак е доста тънък, а и конструкцията, която го поддържа не е твърде масивна. Употребата на твърде дебели струни може или да повреди предния капак и/или конструкцията му, или да довете до нежелателно силно подуване на мястото около бриджа с времето.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишните струни като отидох в магаазина казах имате ли струни за акустична китара.И те ми предложиха някви български за 3 лева.И аз ги взех.Не ми дадоха в опаковка а само в една найлоново пликче и незнам с каква дебелина са били.Някакви идей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си звимай струни за 3 лв, де.

Пробвай със сравнително тънък комплект, като 10-60 или 10-50 като за начало.

Може и някакви 11-ки евентуално.

но вземи от "жълтите", най-добре фосфор-бронз за твоите цели. Фосфорите по-бързо корозират от фосфор-бронз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ 'Щото толкова ти е развит слуха за качествата им, и за трайността. Посмени малко марките, цените и посвири доста, и тогава давай мнение - с подобни на твоя коментар даваш предпоставки за излишни полемики. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.