Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си направя..


Recommended Posts

Искам да си направя едно ефектче..Може ли да ми дадете схеми на такива и малко разяснения, защото не съм много навътре с нещата, но никой все пак не се е родил научен :)

Редактирано от nikoss1161
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива теми има много, ама айде. Първо кажи какъв вид ефект искаш, защото видове ефекти много... Може да прочетеш тази тема - http://forum.muzikant.org/index.php?showto...t=0&start=0 дал съм и линк към книжка, която ще ти даде основни познания, по надолу ще видиш и как да четеш елементите по схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като това

Хубаво, кажи с какво да ти помогнем? Схемата я има дадена в темата, по-лесно ще ти е да си направиш печатна платка. Може да прочетеш темата във форума, как да си направиш печатна платка, а може и да дадеш, да ти я направят някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Толкова си гледал. Има си аут от средното краче на пота за volume отива към изходния жак, където прави връзка с активното кабелче от кабела на китарата, а минуса си е от обща маса на ефекта.

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, мисля, че имаше една тема за всякакви ефекти, отделно за различните дисторжъни колко теми......

Защо просто не погледна по-задните страници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в случая мисля, че трябва да погледнеш в някой форум за електротехника, защото ти гониш направата на ефекта и не те интересува какъв саунд ще изкара накрая. поне според мен.

тук юзърите по-често започват от там какъв саунд искат и правят ефект спрямо тази идея, а не казват "абе искам да запоя няколко жици и да изглежда едикак си". ако не кажеш какво искаш точно да прави ефекта как да ти дадем точната схема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И още един въпрос по схемата....Къде е захранването?

 

P.S: Разбрах вече...

Редактирано от nikoss1161
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.