Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо се получава така...


nikoss1161

Recommended Posts

Днес си купих метални струни за акустичната ми кремона...Сложих ги, но когато зъпочнах да я настройвам се появи проблем...Взимам тона на първа струна с онлайн тунер и си нагласям другите, но когато наглася всичките се появява проблем при 6-та (най-горната). Дръпвам 1-ва и 6-та едновременно и двата тона нямат нищо общо, а нали уж трябва да са и двата E....Е да, ама не. Не става. Мъчих се 2 часа и не успях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Те са еднакви ... ама единият е 2 октави по висок от другия :D

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи извода е , че нямаш достатъчно развит слух и не можеш да се настроиш по слух

 

Купи си едно хроматично тунерче за 15-20 лева и няма да имаш никакви проблеми в настройката

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа ти си сложил метални струни на класическата китара ли ... ми сложи си и пак найлонки . Тя не е направена за метални , няма тръсрод и ще и изметнеш грифа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Повечето акустични китари нямат настройки за интониране. Затова е правилно да ползваш струните които са за тази китара.Друг вариант е да настроиш китарата по тунер , но струна по струна.Така може да свириш до 5-6 прагче без много фалшивеене. Като за купон...

Това , което казваш , че взимаш тон само за първа струна..???.вземи и за другите.Може и в теб да е грешката, като не си свикнал със звука на новите струни .

 

PS Между другото ако трябва бързо да настроя китара, първо настройвам 1 и 6 заедно , после 4 , после другите..така не може да ти излезе много крива сметката.. Това е ако трябва да го направиш за секунди...а не прецизно.

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах за всичките струни с тунер и след това проверих по слух, но дори и глух ще разбере, че тоновете са различни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ако тунера ти казва , че 1 и 6 са ми , но според теб не са ...или ти или тунера не сте на ред.

Проблеми с интонацията и да има те са чуваеми обикновенно след 7 -9 позиция...на свободни струни е нелепо да твърдиш , че не може да се настрои китарата...проблема е от другата страна на китарата.

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 5-та съвпада с 6-та на пети праг, значи е ми. Виж в нет-а таб на Come as you are на Nirvana - това е моя начин като нещо ми кривее да видя дали е така. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си схванах смеха, но все пак имам грешка, вероятно е тази - ако си в стандартна настройка EADGBE, и пета свободна е равна на шеста на пети праг - шеста ти е ми. Поправете ме, ако греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.