Jump to content
Българският форум за музиканти

Моето Diy проектче - Voice Of Rock


Recommended Posts

Тия форуми ...

И през ум не ми е минало че се заяждаш , нито нещо обидно има , откъде на къде :girl_witch:

 

Хаайде , че май позаспамих малко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже на няколко пъти стана въпрос за тона и състейна на ефектчето айде и аз да споделя впечатления след като вече една седмица го тествам у дома. По принцип оригиналната схема е направена да наподобява Marshall JTM45 Plexi.Далеч съм от мисълта да ви убеждавам, че звучи 100% така, защото единственото нещо което звучи като "Плекси" е ...... Маршъл Плекси ;) Но педалчето се справя много добре....наистина много прилича на звука на нашите любими китарни маршъл-герои от '70те и '80те. Аз по принцип съм голям фен на педалчета тип "маршъл в кутийка" (имам две, едното от които MI Audio Crunch Box - досегашния ми фаворит) и смея да твърдя, че това звучи по-натурално,обемно и динамично от крънч бокс-а.Невероятно реагира на волюма на китарата.Просто се изчиства драйва до чиста бленда за четвърт оборот!

А относно състейна и повечето гейн - мисля че вече ще стане друг ефект.Има много други решения и педалчета за целта. :unsure:

На всички млади метълхедс :yahoo: няма да се понрави, но всички обичащи маршълче в кутийка и звука на Foreigner, Purple, AC/DC и тн. биха му се зарадвали. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Едно малко продължение на темата - нови, кратки семпълчета на ефектчето за тези на които ще е интересно:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/99556-voice-of-rock-by-shtur4o/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.