Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на китара


Recommended Posts

Здравейте, всички.

Първо, аматьор съм. И то тотален. Едни приятели внесоха от САЩ акустична китара и я получих като подарък за 23-тия си рожден ден. Въпреки, че незнаех нищо я вадих често и си свирих с най-голямо удоволствие. Даже учудващо добре, хехе.

Днес обаче, докато следях един онлайн урок затегнах малко повече шестата струна и...хоп скъса се.

Ценна ми е, наистина искам да се науча на минималното, защото съм широко скроен човек и не се ограничавам само в една категория на живота. Някой са родени да са шофьори, някои ремонтьори, някой хакери и т.н. Аз съм от всичко по-малко.... а в някой неща и по-много.

Смятам да продължавам да експериментирам просто за лично удоволствие. Изпях една песничка на приятелката на английски (която най-нагло изплагиатствах от един филм) и се разтопи от кеф, а всъщност съм си наистина аматьор.

И така, скъсана е струната и и трябва майстор. Нямам си представа как се прави, затова се обръщам към вас за помощ.

Живея в Раднево и в Стара Загора, така че ако се обади някой от района - идеално.

Ако ли не, с радост ще платя куриерската услуга в двете посоки (преди и след поправката).

Освен това, тъй като не разбирам, ако може да се направи някаква настройка да изважда още по-чистичък и кристален звук ще бъде невероятно.

Както казах, аматьор съм и незнам дали се нуждае от такова нещо, но най-вероятно - ДА!

Моля казвайте е-мейли, телефони, цени, време за направата....всичко... сериозен съм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

смяната на струни е нещо, което е нормално за една китара и занапред ще го правиш доста, ако продължиш да се занимаваш. струни се продават във всеки музикален магазин и не вярвам в стара загора да няма. просто трябва да купиш струни за твоят тип китара (за акустична, може да са найлонови или метални, по добре сложи от типа който е в момента на китарата). самата смяна не е сложна, но е добре първия път да ти покаже някой, който е правил това.

 

смяната на струните и настройката на китарата са едни от първите неща, които трябва да научиш.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам си стоката в Стара Загора, всеки гледа да ти пробута това което не може да продаде на друг.

Затова поръчах онлайн няколко комплекта. А за настройката ми обясниха. Не вярвавх да е толкова лесна настройката и подмяната на струни.

Ама то самото свирене си е достатъчно трудно (цяло изкуство) така че едното за сметка на другото.

Благодаря ти, приятелю, че ме вкара малко във пътя.

Ако някой има някой съвет за мен като начинаещ - добре дошъл е.

Ако ли пък не - Lock-нете темата :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви струни си сега?

Метални или найлонови?

Измери с шублер дебелините на всяка струна и ги публикувай тук, за да ти кажем точно какви комплекти струни да си взимаш за тази китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви струни си сега?

Метални или найлонови?

Измери с шублер дебелините на всяка струна и ги публикувай тук, за да ти кажем точно какви комплекти струни да си взимаш за тази китара.

 

шублер трудно ще намеря тук където съм сега...

но иначе да, метални са ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвай да преслушаш съседите за шублерче. Важно е струните да са същата дебелина като старите, иначе има голям шанс, ако не й се случи нещо чисто конструктивно, то да свири фалшивичко с различни дебелини струни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^искам и аз да вмъкна един въпрос. тъй, като ме няма много по акустичните китари не се бях замислял, че трябва точен размер струни за да свири в правилната интонация (то иначе как ще се интонира с този бридж).

та въпроса ми е има ли начин да разбера какъв размер струни и трябват на китарата по скалата и? бях чел някъде подобен тип интониране, в смисъл за електрическа китара чрез измерване на скапата и на дебелината на струните, но не си играх много много да го чета, тъй като ми е по-лесно с тунерче :thumbs_up:. от друга страна имам 2 акустични из нас на които искам да сложа нови метални струни и не се бях замислял досега за размер и тн.

предните струни не са мярка защото са слагани от хора, които и грам не разбират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.