Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукова карта - Китара ?


Recommended Posts

Здравейте. Имам малко странен въпрос. Значи с лаптоп съм, звуковата ми карта е Realtek ALC268 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3], и немога да намеря дали поддържа китара, защото имам в нас една електричка ORFEUS, и искам да посвиря малко с ефекти чрез компа. Ако може някой да помогне, btw дали ще стане с такава китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи неска си намерих из нас кабел от 5ца става Жак и си го включих към компа. Китарката си свири, но има забавяне на звука с около 1 сек по-късно се чува, това нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай драйверите Asio4all за свирене с вградена саунд карта. С най-новата версия имаш забавяне от ~0.003 секунди :girl_cray2:

Във форума има доста изписан материал по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С най-новата версия имаш забавяне от ~0.003 секунди :)

 

..ако си печелил ТОТО 6 от 49 два пъти за последното десетилетие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно, че ми се струва силно невероятно това с 3-те милисекунди закъснение.

Дори при дадена карта да става, при друга няма да стане, пък и това е емулация на ASIO, което я прави силно зависима от скоростта на компютъра, както и от неговата натовареност. Също това е емулация, която не работи еднакво добре със всеки хардуер. На някои хардуери пука ужасно или не тръгва.

Освен това, вградените карти са шумни.

В общи линии, мисля, че е по-разумно човек да си вземе някакво приемливо интерфейсче с хардуерна асио поддръжка.

А имам предвид това и че никой не е мерил въпросното закъснение, а се надява на надписче на монитора.

Аз не мисля, че 3мс са възможни за самия хардуер, камо ли за случаите, когато работим със софуер, емулиращ усилватели, който си има вътрешен буфер около 128-512 семпъла.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...без никакъв процесинг на звука и с голяма доза късмет.

Защото и процесинга си иска време, не е мигновен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

^съгласен съм. аз съм с малко по-приемлива карта, макар и пак непрофесионална (audigy 4), която си има asio драйвери и изкарвам 4мс с някви страхотни мъки и едва ли не станах програмист покрай тия драйвери за да наглася всичко. и това е само в едната посока, а именно 4мс от dsp-то през asio output във VST програмата или хоста. там я има я няма 1 мс обработка (не съм сигурен колко точно) и после още 4 мс обратен сигнал през asio input влиза в DSP-то и излиза през колонките. пише го дори в guitar rig в прозореца където правиш асио настройките най-отдолу. така, че реално ми е към 8-9 ms. с asio4all не мога да сваля под 9ms в посока без да има артефакти. така, че не е 3 ms при твоята карта ами малко повечко. и пак се съмнявам, че тази карта може да изкара толкова .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.