Jump to content
Българският форум за музиканти

Съветите на баба... за барабанисти


Recommended Posts

Здравейте, след като се създаде тема: "Техники за свирене на маса", където китаристите писаха какви ли не щуротиИ, когато компанията ви свари неподготвена, мисля, че е хубаво да имаме и наше кътче, та всеки да сподели разни техники, интересни неща, благодарение на които, можем да изстискаме възможностите на барабанчето до последни капки.

 

---

 

[0] Един дълъг синджир /злато, сребро, тенекия/, минаващ през чинела и висящ под него - при удар се получава един доста красив звук, наподобяващ от части звука на Crash-чинел, поне при мен. До колкото знам това е доста стар трик, ако може някой да обясни с няколко думи възможно ли е по някакъв начин чрез този метод от части от Ride чинел да имаме чист и без толкова отенък звук, наподобяващ този на crash-a?

[1] При покупка на пружини, предполагам се продават (за пръв път като си купувах - имаше) и пластмасови лентички, които при поставянето им м/у прУжината и резонаторната кожа на соло-барабанчето, при атака доста намаляват дразнещото жужене. Аз ги загубих и сега си режа правоъгълни лентички (3х15см) и си слагам по една - доста приличен звук вади барабанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък знам пак този трик със синджира но накрая да има звънче,от ония които слагат по коледните шапки кръглите със малки съчмички отвътре,вързан до половината чинел със синджир или връвчица за резбата където се слага чинела,пробвал съм го много готин звук става особено за райда като е по голям:punk_guitar:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със синджира съм го правил и аз! Много яко се получава направо е убиец, доста добре се съчетава с ride-a

dog_tags_2.jpg

Ето точно с такъв съм пробвал незнам точно как се казва :hysterical:

Тази тема доста интересна, имам чувството, че ще бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Ами ако например ви се е развалила машинката която държи пружината на соло барабанчето или много гадно бръмчене се получава (сигурен съм че всички знаем за какво става дума) сложете пружинката вътре във самото барабанче и като сложите обратно резонансната кожа пак ще се опира в нея и се получава много хубав звук.

Даже ако стегнете хубажо горната кожа а долната си я оставите нормална се чува почти само дрънченето от пружината. Аз сега карам така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно нещо,нали знаете онези неща които ги слагат на вратите на магазините и като отвориш вратата те издрънчават много приятно.

Може да ги слойите едно до друго на райда и като го удряте леко по на камбанка ще бие а като го изпръщите както трябва пак ще свучи като райд. Може да вземете стара чупеща се стойка и да ги завържете за нея така че като ги минете да си звучат само те без райд.

Знам че има перкусионен инструмент дето се казва Chimes май ама не съм сигурен колко струва,100% ако вземете две такива неща ще ви излезе около 10 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.