Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на пиано - моля за съвет


pebs

Recommended Posts

До колкото разбирам държиш здраво на е-пианото ;) и след като потвърди че единственото предимство на тази система е оригиналната пианистична клавиатура макар че казваш,че и пластината променя връщането,според мен най-доброто решение е да не си променя човек пианото а за цената на системата да си вземе едно ел за времето когато саседте се приберат от работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак ходих с мой познат, който свири на Clavinova да погледне YDP-то. Каза, че са доста "плитки" клавишите. Клавиатурата е с хамер механика, но все пак не се доближава чак толкова до истинското пиано.

Аз имам YDP-140 и съм много доволен. Сравнявал съм го с най-евтината Клавинова и разликата е осезаема в полза на Клавиновата, разбира се. Но цената на най-евтината Клавинова е около 2300 лева, ако не се лъжа, а ти си дала бюджет 1000-1500лв. Смея да твърдя, като това си е мое лично мнение, че за сума до 1500 лева дигитално пиано с по-добра клавиатура от YDP-140 трудно ще намериш, ако въобще има... Модела YDP-160 е със същата механика като ниският клас Клавинова, но не се предлага на склад в България, а трябва да се поръча от Динакорд, цената не съм сигурен, но предполагам ще е поне 1700-1800 лева. Успех! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам държиш здраво на е-пианото :D и след като потвърди че единственото предимство на тази система е оригиналната пианистична

 

по - скоро представям двата варианта, и останалото е въпрос на лична преценка:wallbash:

от друга страна, погледнато чисто пазарно, тези модули за пиана са слабо конкурентни, след като може да се намери е-пиано за 1500 лв :rockon:

мисля, че толкова е и приблизително добавката в цената ако си купите чисто ново пиано, от ямаха примерно, с вградена система :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - добрия вариант е да се вгради Silent - система в акустичен инструмент...

Все повече хора предпочитат да си инсталират този спасител срещу нервни съседи в старо пиано...

 

Ако имах старо пиано бих се замислила над този вариант. В моя случай трябва да купя ново или втора употреба акустично пиано и след това да се вгради Silent – системата. Затова се спирам на варианта да купя направо ново дигитално.

И двата варианта си имат положителни страни и недостатъци. Всеки сам избира с какво да направи компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на всички, но един прост въпрос: какво е това чудо- M-audio-

http://www.musicstore.de/en_EN/GBP/M-Audio...-EPI0000424-000

По това което разбрах е невероятна машина.

Детенце му трбва инструмент, а това е доста сериозна машина. Искам да купя нещо, което не ми изпълва лелия кибрит(апартамент) няма място.

Yamaha е про в това отношение, но това като цена и хамър клавиатура е супер- моля Ви кажете къде е уловката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

И аз като теб ( а и много други) бях залетял за този клавир.

Къде е уловката ли? (хах това ми звучи като:"къде е млякото" :greenball: )

Просто намери малко свободно време, обиколи музикалните магазини и почни да пробваш клавирите.

Дори и да не можеш да свириш просто натискай - така както си гледал по телевизията да правят пианистите.

Звучи смешно ама си е така.

Тогава ще усетиш разликата.

Има грозни дигитални, които имат страхотни клавиши и други, които изглеждат супер ама са като детско акордеонче от Джъмбо за 5 кинта.

Та на въпроса.

Скъпите наистина има защо да са скъпи. Не е само маркетинг.

За детенце не знам. Аз лично предпочитам да взема нещо качествено, което после ще остане и за наследниците :)

А и само дигитално е скучно.Моя синт има доста инструменти и като ми писне да дъвча едно и също включвам и се забавлявам.

Знаеш ли колко готино може да звучи "Ода на Радостта" с китайски инструменти и аранжимент. :lol:

Майката му е да има мноооого фън :D

И не се залъгвай за "леките" клавиши.

Мен ме "успиваха", че така няма да ми се изморяват пръстите.

Благодарен съм на хората във форума, че ми препоръчаха хамър с 2 ръце.

 

 

Оф пак се отплеснах ама това ми е стар навик.

Ако модератора прецени може да изреже плявата от поста ми

 

Весело празнуване на 3-и март

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Скоро си купих Yamaha P-85 ,това е ел.пиано и съм много доволна-пианистичен тон и динамична клавиатура,дълго е колкото оригиналното пиано,разлика в клавишите подчти няма!!!! Реших си проблема със съседите те си отдъхват -А АЗ СИ СВИРЯ, КОГАТО И ДОКОГАТО СИ ИСКАМ !!!! Ето това е най-хубавото в случая с ел.пиана имат си слушалки и само ти се чуваш!!!Сега съм горд собственик на две пиана-акустично и електронно просто нямам думи...!!! Трябва ми повече свободно време да стоя на тях!!!

 

А и между другото да ви кажа ,че си го избрах по интернет -поръчах си го от http://www.musicworld.bg/bg/home ,имаше риск и притеснение ,но пък като го получих се успокоих,както писах няма разлика между акустичното и електронното оствен че едното е на ток!!!! :girl_witch: как звучи и как изглежда може да се провери в нета-няма страшно малко риск и готово :(

Редактирано от Dudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.