Jump to content
Българският форум за музиканти

Mini Bass Amp


Recommended Posts

Мини бас е по- трудно от мини амп а

трябва мощност поне 3-4 вата , което ше рече че не е за батерий , а и говорителчето ше иска някакво акустично оформление

демек по- голям обем , кутия , хорна ,... утежняване на мембраната ...

Евент няма пробл със слушалки ... ?

Най добре да се огледа нещо фабрично , и от него да се вземе идеята поне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е Ники, аз имах предвид само за платката с невързаните елементи и потове, в смисал без кутии и т.н.

 

А иначе това говорителче е идеално за целта с гумена емебрада, кутията е голяма, има рефлектор, само трябва да сменя ампа

Скоро ще постна снимки и ще го реализирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Емо, прав си. Изобщо мини и бас са 2 много трудно постижимо нещо за съжаление. Ако е мини най-доброто решение е импулсно захранване и 10-15 вата усилвател с малко говорителче в добре проектирана колонка.

 

 

Viper-X, ако търсиш звук, няма как да го изкараш от платката или говорителче вързано с 2 жички на бюрото. Особено когато говорим за бас. Тоест началната инвестиция от платки, кутия, захранване, говорител, конектори и тн ще надвиши малко или много очакванията.

 

Мини системите за бас на роланд са с 4 малки говорителчета. За това според мен може би ще е по-добре тази система да е с 2 говорителчета. ето ти 40 лева само за тях. За завършен проект с прилична визия не виждам как ще падне под 100 лева. Не се подвеждай по цената на един резистор или кондензатор :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това горе е единственият възможен отговор , според мен .

Което може да се направи на масата в кухнята може , те- това не може , сблъскваш се с физични закони .

Шибаната ниска честота е с голяма дължина на вълната и като се раздвижи говорителчето вълната обикаля и дава пълно акустично късо и не чуваш нищо. (слушалките биха решили проблемо )

Се едно с ръка да правиш малки вълнички в леген и да изплискаш водата от там .

И аз искам умна богата блондинка , но физиката не го позволява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми даде някаква такава схема на 5-10-20 ватове ампче, защото тука имах едно кубе за бас, ама остана само говорителя и кутията. Nikifena каза че ще помисли, но не е длъжем да ни предоставя схемата, която ще е негово лично дело. Затова ако някой е виждал някаква такава схема из интернет, ще съм благодарен ако ми даде линк, че аз нещо не успях да намеря :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TDA2003 - еднополярно захранване, 6вата на 4 ома.

TDA2030 - двуполярно, 14вта на 4 ома.

 

 

Ще предоставя схемата и проект, който лично ще реализирам преди това, ако някой направи добър дизайн на кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TDA2003 - еднополярно захранване, 6вата на 4 ома.

TDA2030 - двуполярно, 14вта на 4 ома.

 

 

Ще предоставя схемата и проект, който лично ще реализирам преди това, ако някой направи добър дизайн на кутия.

Блогодаря! Лошото е, ча като гледам няма кой да направи дизайн за кутията, за съжалание и аз не разбирам от това :) Може и да няма хора които разбират, което е малко вероятно, пък може и да не им се занимава, но пък никой не е длъжен. Затова поисках схема, защото едва ли ще се стигне до Вашия проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.