Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland D10


assoass

Recommended Posts

Здравейте.

 

Наскоро китаристът ни се сдоби с такъв синт, обаче нещо много не вдянахмеи двамата със всичките функции и възможности на тая свирка.

Имаме си идеята, че става за репетиции и че е сносен.. така ли е?

 

Та истинският въпрос е - може ли някой да даде линк или някаква книжка, или дори кратко обяснение със функциите и там банките, и звуците...

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://free.data.bg/lukaskorso/D-10_OM.pdf

 

Това са инструкциите за Д10.Ако не можеш да си ги свалиш ми дай е-майл на лично съобщение и ще ти ги изпратя на ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, благодаря ти! Радвам се, че има отзивчиви хора като теб!

 

само, че нещо е мога да го заредя сайта... мейлът ми е jazzbazz1@abv.bg или assoass@mail.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Роланд D70.Конкретно моя е доста впечатляващ.Колкото до Д10 немога да дам мнение,щото не съм го пробвал.Но,предполагам,че си струва скромната цена:lol:

Аз си търся нещо подобно до 200 лева.АКо някой има идеи нека да пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А принципно как ви се струва този синт?

Аз имам същият и мога да споделя впечатления :)

За класа, годината и най-вече за парите си синтезаторчето е много готино! Има някои жестоки звуци, като електрическите пиана, брасовете! Органите са на прилично ниво, но за сметка на това пианата (акустичните) са ужасни! Няма грам достоверност в тях... Както и да е - свирката има ужасно много възможности за програмиране на звука, особено като се ползва не PCM синтезът, ами аналоговия синтез. Проблемът е че трябва доста да си поиграеш, за да получиш това което искаш;)

Могат да се направят много неща на него: можеш да направиш почти всякакви сплитове (да разделиш клавиатурата на два звука) и dual layer (да смесиш два звука едновременно!), като по тия двата типа също има голям контрол - можеш да си настройваш кой звук да е по-силен и тн.!

Клавиатурата е скапана, като на повечето синтезатори с 61 клавиша... ;)

 

Абе като цяло синтезаторчето е готино ;) , като най-голям проблем се оказва качеството на звуците...,но то нормално, 88-ма година толкова ;)

 

Дано съм бил полезен;)

 

Keep on rockin' <_<

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам го същия и си го пазя, вече 3 години не работя с него, но си го ползвам за миди клавиатура и чат-пат за някой звук дето аз съм си правил:rolleyes:

 

за синти звуци става!

 

ако ти трябва помощ за работата с него може да се обадиш!!!

 

nicky.p.tz@gmail.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж мерси на всички за отзивите:)

 

Явно клавирчето ще си върши работа, защото така и така функцията му ще е най-вече само някакви звуци и ефектчета да вкарава:) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.