Jump to content
Българският форум за музиканти

There Is Only One Way ....


RockoBG

Recommended Posts

Би ми било много полезно ако някой сподели какво мисли за бандата...

Прочее има очевидни пропуски, ама ще ми е добре ако §уя някое и друго мнение, което касае не техническите грешки (тоя забравил да влезе в припев, оня не мо'е да пее) и т.н.

 

Сиреч "седи ли бандата като банда" ми е по важно от "кой какво изсвирил, изпял"

 

Ако някой има мнение да заповяда...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предай на соло-китариста, че нема нужда да показва всичкото дето го може в една песен или ако толкова много държи, да си чака солото и тогава.

 

Барабанистът и басистът също няма да е лошо да се сдържат на места - обясни им, че така ще звучат по-пауър - имам предвид, разни брейкове, слайдове, пълнения, празнения, поддръжката, най-вече (или ако ще правят "фокуси", да се разберат какви ще са и да си ги правят заедно)...

 

Така де - тия неща малко карат бандата да не седи точно като банда ако е първа за вечерта :)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Именно това подозирах и от това се "притеснявах", но реших да не го споделям.

 

Казвам ти как ми звучи отстрани, а той може да може и още много, но нужно ли е всъщност (в случая)?

 

П.П.:

За "първата банда за вечерта" ме разбра, нали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабанистът и басистът също няма да е лошо да се сдържат на места - обясни им, че така ще звучат по-пауър

:)

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

което касае не техническите грешки (тоя забравил да влезе в припев, оня не мо'е да пее) и т.н.

Ако беше съвсем прецизно, сигурно нямаше да ме изкефи толкова. Честно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабанистът и басистът също няма да е лошо да се сдържат на места - обясни им, че така ще звучат по-пауър

:)

Ти, хубаво ми цитираш избирателно част от поста, но в над 60-те банди, с които съм свирил, съм видял, че понякога дори елементарни (не.задължително, но като по-общ пример), но изчистени неща са много по-силни и въздействащи отколкото чували с картофи, "грифа ми е къс за идеите" и т.н. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Именно това подозирах и от това се "притеснявах", но реших да не го споделям.

 

Казвам ти как ми звучи отстрани, а той може да може и още много, но нужно ли е всъщност (в случая)?

 

П.П.:

За "първата банда за вечерта" ме разбра, нали :thumbs_up:

Хм... :cheers2: А пък аз исках да го направя по-семпло от това, http://www.youtube.com/watch?v=lCCWXAp49So и все пак да има Ван Хейланска нотка, но явно не ми се е получило. Истината е че не съм "състезател"... просто се забавлявам. Благодаря за мнението.

Редактирано от alrock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове целта е да съберем мнения и да си вадим изводи, а не да ги анлизираме твъде задълбочено ин диз момент...

блгодаря за мненията, чакам още...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз наистина не мога да си представя как би звучало това парче изсвирено с друг маниер(като се има предвид на кого е оригинала) и не виждам нищо сложно в изсвирването,екстра е,точно колкото трябва за тази песен.А пък на пичовете дето свиренето им идва вповече като чуят такава песен мога само да препоръчам да залягат над китарите и да не си губят времето за свирене с писане по форуми.

 

Наздраве :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@alrock:

Аз имах предвид студийния вариант, първо.

 

Второ - говорейки за концертното изпълнение - да, по-скромен си, но забележи какво правят баса и барабаните през цялото време (от клипа) - т.е. нищо не пречи на китарата да "лети", а във вашият случай има почти едно "пресвирване" от страна на ритъм секцията, което в комбинация с "наглата" китара, прави бандата да звучи като сбор от ненасвирили се ученици (а Роко пита предимно за бандата, като банда) :)

Та, или даваш път на ритъм секцията, или се разбирате колегите да си "траят" и си беснееш на воля, но "беснеенето" на всички заедно и хаотично е излишно (за бандата като едно цяло).

 

Не ме разбирайт погрешно, с Роко се знаем от10-ина години (а може би и повече), свирили сме и ще свирим заедно, стилът ви го уважавам и т.н., но питате за мнения и ги получавате - неприятно ми е, че трябва да се обяснявам, наистина, но видях накъде отиват нещата, ако пиша какво мисля, без обяснения (аз и заради това не пиша по принцип, но тук си позволих...)...

 

@Smokejack:

Пичовото, недей да ме мислиш :no:

 

@RockoBG:

Как ще си извадите изводите ако не се анализират мненията?

 

...

 

Фен съм на бандата, просто давам исканите мнения и препоръки - някой да не се обърка от написаното :)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Оценявам мнението, което си дал за ритъм секцията , мисля ,че си прав донякъде. Това смеещо се човече иде да каже , че ми е смешно как казваш на Роко да обясни на басиста и барабаниста що да сторят. Едва ли не като на домашни любимци. За това и съм го извадил от контекста. дон' уори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.