Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ми съвет


Recommended Posts

Та значи проблема ми е такъв:лявата ръка ми е като схваната...с дясната свиря бързо но лявата ми разваля всичко....бавно я движа..дайте някакъв съвет относно проблема ми..

 

 

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много свирене! Просто няма магия с която да си изравниш ръцете освен много упражнение. Не се притеснявай, всичко ще дойде от самосебе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли пробваи да свириш четвъртини>осмини>триоли>шестнайсетинки едновременно с двете ръце води се по темпото на по-бавната ръка и така лека полека ше се изравнят но имаи предвид че няма да стане бързо.. просто го свири като разгрявка... на мен ми помага би трябвало и на тебе :) Успех ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Почни да се храниш, миеш зъбите, бръснеш и пр. с лявата ръка :thumbs_up:

- Прави ролове, започвайки с лявата: вместо RLRL RLRL прави това LRLR LRLR

- Опитай да водиш с лявата на фуса - най-прости бийтове

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Почни да се храниш, миеш зъбите, бръснеш и пр. с лявата ръка :wacko:

- Прави ролове, започвайки с лявата: вместо RLRL RLRL прави това LRLR LRLR

- Опитай да водиш с лявата на фуса - най-прости бийтове

 

:cheers2:

Това със сигурност ще прозвучи смешно на някой, но от солиден опит мога да кажа, че помага. Още от първи курс пиша с лявата ръка от време на време и в края на обучението си, вече мога да кажа че пиша и с двете ръце. Представете си изражението на декана на счетоводния факултет като видя на изпита как си подхвърлям химикала от едната в другата ръка :thumbs_up: . Лошото е, че специално за това също трябват упраженения :bravo: - ченгелчета, чертички, кръгчета и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обръщаш сета. Водене с лява колкото се може повече. Всички рудименти ги учиш с лява водеща.

И сериозно: вилица, лъжица в лявата ръка.

 

И - бавно и тихо свирене също - тогава понякога много повече се вижда къде е проблемът. Значение имат всички мускули - и малките, пръсти и т.н.

 

Вариант 2: минаваш на traditional grip. Тогава не търсиш огледално съпоставяне с дясната ръка. Съвсем други мускули се използват.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че изброените до тук съвети са много добри и качествени, както се казва "свиренето става със свирене" :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Почни да се храниш, миеш зъбите, бръснеш и пр. с лявата ръка :)

- Прави ролове, започвайки с лявата: вместо RLRL RLRL прави това LRLR LRLR

- Опитай да водиш с лявата на фуса - най-прости бийтове

 

;)

Това със сигурност ще прозвучи смешно на някой, но от солиден опит мога да кажа, че помага. Още от първи курс пиша с лявата ръка от време на време и в края на обучението си, вече мога да кажа че пиша и с двете ръце. Представете си изражението на декана на счетоводния факултет като видя на изпита как си подхвърлям химикала от едната в другата ръка :) . Лошото е, че специално за това също трябват упраженения :D - ченгелчета, чертички, кръгчета и т.н.

 

 

:greenangel: Това за изражението на декана ме изпълни с кеф и смях! Браво - все така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Почни да се храниш, миеш зъбите, бръснеш и пр. с лявата ръка :cheers2:

- Прави ролове, започвайки с лявата: вместо RLRL RLRL прави това LRLR LRLR

- Опитай да водиш с лявата на фуса - най-прости бийтове

 

:greenangel:

Малко с бръснането ще имам проблеми щот неска са опитах и на едната буза сам си посадил памук пък другата ще я залесявам :girl_witch::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм,че трябва да вземеш два вида палки(по тежки и по леки:примерно 7б 5а)и по-тежката в "схванатата"ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си школта ,,stick control",тя ще ти помогне.Хубаво е при нея,че можеш да я свириш само на практис пад,без да смущаваш комшиите.Също така аз като я свиря във вкъщи сядам пред огледало и постоянно си наблюдавам ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем е нормално да го има всеки, който от скоро се занимава с ударни инструменти. В горният пост колегата Evans е цитирал името на школа превърнала се в крайъгълен камък в теорията на барабаните. Само бих допълнил, че също така е много полезно докато се изпълняват отделните упражнения това да става на фона на музика или метроном, по - този начин е сигурно, че няма да изградиш грешно чувство за време.

Поздрави. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си школта ,,stick control",тя ще ти помогне.Хубаво е при нея,че можеш да я свириш само на практис пад,без да смущаваш комшиите.Също така аз като я свиря във вкъщи сядам пред огледало и постоянно си наблюдавам ръцете.

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си школта ,,stick control",тя ще ти помогне.Хубаво е при нея,че можеш да я свириш само на практис пад,без да смущаваш комшиите.Също така аз като я свиря във вкъщи сядам пред огледало и постоянно си наблюдавам ръцете.

От къде мога да я намеря, че няма да е лошо да я мина ? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.