Jump to content
Българският форум за музиканти

III-VI7-II-V7 джемче


Viara Ivanova

Recommended Posts

Също ще е от полза да си пазите собствената партия несмесена като отделен WAV с по-добра резолюция, за да може да се ремиксват когато излезе нещо сполучливо

Бицев, мерси за труда, който си положил ^_^ въобще не съобразих, следващия път ме ръчни, аз всичко пазя ... да има на кво да се смеем с децата след време :hysterical:^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко е станало, Бицев!

 

Аз не си бях направила труда да просвиря двата трака паралелно (а и на все още "новия" комп нямам софтуер за многопистово слушане/запис), но резултатът е НЕВЕРОЯТЕН! Такива готини пасове си подават китарата на Този и гласът на Вяра, че окончателният резултат си стои... направо аранжирано.

 

Разтоварих си го, не съм убедена, че има място за други хора - притеснява ме парчето да не стане натруфено или тромаво като замисъл (щото то си стана парче)! Но ще си го слушам, докато ми "попие в гръбначния мозък" - това е повече от сигурно.

Ако нещо ми хрумне, може и да запиша, но... засега си ме кефи и така.

Браво за готината идея! :rockon::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

> "...не съм убедена, че има място за други хора.."

 

Това имах предвид като казах, че 'сърце не ми даваше' да отварям място като изтривам/заглушавам някой от двамата. Доста зор видях с избора какво да 'придърпвам' назад и встрани, че да ги накарам да се редуват. Просто 'нямаше празно' - всичко им беше за шест. Затова и подходих от собственото си виждане за джема:

- започва с 'излагане на темата' (тема няма, но отлично я измисля Вяра в движение). Всеки солов инструмент може да въведе тема, но когато има вокал, просто той е най-подходящия 'инструмент' за това. В това време Люси не го заглушавам напълно, само го изтеглям леко назад и всрани, да стане част от подложката.

- после се редуват успоредни 'сола' като импровизиран дует - гледах да оставя такива равностойни моменти навсякъде,където е възможно -

- помежду тях: две 'сола' (истински) на китарата, през които тя взема 'center stage' най-отпред. Позволих си само на тези две места, само за по няколко такта, напълно да извадя вокала и да оставя китарата като 'инструментално соло' каквото всички очакват. Тук най-много се мъчих с избора, защото нямаше слаб материал и кръв ми капеше да я заглушавам напълно: но редуването на челно самостоятелно солиране с паралелни дуети прави джема по-'истински' (по мое лично разбиране)

- накрая се получи естествен диалог (call-response), защото Вяра беше оставила добри пролуки между повтарящите се обаждания...

- - --

 

От наличния материал беше по-удачно да се изработи завършен запис на двамата, отколкото подложка за още хора. Технически, разбира се, нищо не пречи да се лууп-не първичната подложка (или части отнея) и да се отвори колкото искаш място - но оставям това упражнение на други. С такова намерение тръгнах, но в хода на работата разбрах, че правя документ за 'златните страници' на форума :icon_shithappens: (Те пък веднага се надскочиха с 'еротичния' джем, но в него не се налага ремикс - и двата ще влязат в бъдещия раздел/албум/ колекция "Избрано от Музикант.Орг" - не сешегувам).

- - - -

 

За желаещите мога да кача някъде оригинален 24-битов WAV с пълното качество,но не знам какво ще правите с него. По-скоро да изчакаме още няколко шедьовъра и (заедно с няколко стари, и след позволение от участниците) ще изготвя един диск и ще кача имиджа всеки да си пече и да слуша в HiFi форумското майсторство...

 

А засега - свирете и пейте повечко :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.