Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно бас китара-кубе


Fear

Recommended Posts

Добър вечер на всички :thumbs_up:

Имам ел.китарка от две години, нищо особено не е.

Както и класическа китарка, замислил съм да продам електрото , НО се чудя ако закупя бас китара, дали ще мога да я ръгна във кубето на сегашната китара, то е някакво китайско E-39 guitar amplifier пише на него, но все пак вади някакъв звук...

Та дали ще мога да ръгна китарката в него?

Също така имам един ефект wasabi distortion който подозирам, че няма да може да се ползва от бас китара, но пак да питам.

Ами това са въпросите ми.

Благодаря ви предварително.

Редактирано от Fear
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за можене - ще може, но не е съвсем препоръчително. Ако ще свириш само за репетиране вкъщи на 1-2(абе....може и 2-3, но не повече за всеки случай), иначе рискуваш говорителя да пострада.

И ефекта ще може да ползваш, но тогава риска става по-голям. В общи линии - да, but at your won risk.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изрично държиш да мъчиш съседите със силен бас, по-добре си купи. Звука също ще е коренно различен - по-хубав и по-достоверен за възможностите на инструмента.

Но, както казах, ако искаш просто на сравнително тихо да си свириш на баса върху мп3ки да речем, можеш. Аз така тормозя едно кубе маршал 30в за китара, вече 4 години, но свиря на не повече от 2. Звука "става", за репетиране е ОК, но звука е рехав, вял, няма ниски, а 5тата струна е доста по-слаба от другите - проблеми които ги нямам в (почти) никое друго кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм по-краен, решиш ли да свириш бас-двете китара и кубе вървят заедно!!!! :girl_cray2: Другото е риск-ще се накефиш и ще изтрещи говорителя-примери колкото щеш. Купи от форума нещо на старо и ...успех с баса, увлича, пускаш силно и става "страшно"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз се оглеждам във форума, а да попитам сега.

Знам, че много пъти е обсъждано но...

Разполагам със около 400 лева, но да попитам удачен ли е варианта да закупя някакъв бас който да включа във колонките/компютъра и след това да се финансирам за кубе, или да взема някой от пакетите на squier китара + кубе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.